هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 مهر 1401 ساعت 11:25
دوشنبه 4 مهر 1401 10:47 ساعت
2022-9-26 11:25:00
شناسه خبر : 360958
 آزمایش کرونای رئیس شرکت آمریکایی فایزر به‌رغم تزریق چهار دُز واکسن، برای بار دوم در طول شش هفته اخیر مثبت شد.
آزمایش کرونای رئیس شرکت آمریکایی فایزر به‌رغم تزریق چهار دُز واکسن، برای بار دوم در طول شش هفته اخیر مثبت شد.
گروه بین الملل _ رجانیوز: آزمایش کرونای رئیس شرکت آمریکایی فایزر به‌رغم تزریق چهار دُز واکسن، برای بار دوم در طول شش هفته اخیر مثبت شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، آزمایش کرونای «آلبرت بورلا» رئیس شرکت آمریکایی فایزر به‌رغم تزریق چهار دُز واکسن برای بار دوم در طول شش هفته اخیر مثبت شد. این در حالی است که وی مدعی شده بود واکسن این شرکت ۱۰۰ درصد در جلوگیری از ابتلا به کرونا موثر است.
 
به گزارش شبکه «راشا تودی»، وی شنبه (۲۴ سپتامبر) در پیامی در توییتر از ابتلای خود خبر داد و افزود حالش خوب است و علائم بیماری ندارد.
 
او تاکنون دو دُز اولیه و دو دُز تقویتی واکسن mRNA شرکت خود را دریافت کرده و گفته که هنوز از دُز تقویتی واکسن دو ظرفیتی جدید فایزر به دلیل مثبت شدن آزمایشش در ماه اوت استفاده نکرده است. وی افزود: در حالی که پیشرفت زیادی داشته‌ایم، ویروس همچنان با ماست.
 
از این دُز جدید که برای نوع اُمیکرون ویروس کرونا و زیرشاخه‌های آن طراحی شده، استقبال چندانی در آمریکا نشده است. بر اساس داده‌های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا که پنجشنبه منتشر شد، تنها ۱,۵ درصد از افراد واجد شرایط در ایالات متحده سه هفته بعد از تایید سازمان غذا و داروی آمریکا این دُز را تزریق کردند.
 
این سازمان تاییدیه واکسن تقویتی را به رغم این واقعیت که هرگز روی انسان آزمایش نشده و آزمایش آن فقط روی موش‌های آزمایشگاهی بوده، صادر کرد. بورلا سال گذشته ادعا کرد که یک مطالعه در آفریقای جنوبی نشان داده واکسن فایزر ۱۰۰ درصد در جلوگیری از موارد کرونا موثر است.