هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 02:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 مهر 1401 ساعت 11:32
شنبه 2 مهر 1401 10:41 ساعت
2022-9-24 11:32:05
شناسه خبر : 360903
رئیس‌جمهور در آیین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور در مدرسه ابتدایی دخترانه شهید فرهاد حسین‌مردی گفت: هزینه برای آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری است و اگر نتایج خوبی به همراه داشته باشد نباید نگران هزینه آن باشیم.
رئیس‌جمهور در آیین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور در مدرسه ابتدایی دخترانه شهید فرهاد حسین‌مردی گفت: هزینه برای آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری است و اگر نتایج خوبی به همراه داشته باشد نباید نگران هزینه آن باشیم.
گروه سیاسی رجانیوز: سید ایراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور در مدرسه ابتدایی دخترانه شهید فرهاد حسین‌مردی در منطقه ۲ تهران ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی گفت: «دستور رهبر معظم انقلاب به کارکنان تعلیم و تربیت این بود که دور هم بنشینند و سندی به نام سند بنیادین آموزش و پرورش تدوین کنند. که این سند پیش رو باشد».
 
وی افزود: «اگر سند تحول بنیادین آموزش  وپرورش اجرایی شود ، محصول آموزش و پرورش بهتر از آن خواهد بود که تاکنون انجام شده است».
 
رئیس‌جمهورخاطرنشان کرد:«سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ارتباط بین خانه و  مدرسه و ارتباط بین معلمان و مدیران و کادر تربیتی باید باشد یعنی کتابی پیش روی دست اندرکاران تعلیم و تربیت که براساس آن کارها و امور مدرسه را پیش ببرند».
 
آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با طرح سوالی از دانش‌آموزان گفت: «دست نوشتن دانش‌آموزان بسیار خوب است و در پاسخ به سوال سال قبل دیدم که متن زیبا و محتوای قابل استفاده نوشته‌اند و حال امسال از این دانش‌آموزان می‌پرسم از منظر شما شاخص مدرسه خوب چیست؟»
 
اوادامه داد: «مدرسه خوب اهمیت فراوان دارد چون محصول و نتیجه‌ای که خواهد داشت عرضه انسان ساخته شده برای اداره خود، خانواده و جامعه است».
 
رئیسی مهمترین محور در آموزش و پرورش را افزایش بهره‌وری دانست و گفت: «نیروهای انسانی سرمایه ما هستند و تلاش شد بر بودجه آنان افزوده شود. برخی این را هزینه می‌دانند اما من می‌گویم هزینه برای آموزش و پرورش سرمایه گذاری است اگر نتایج خوبی داشته باشد نباید نگران آن باشیم».
 
رئیس‌جمهور همچنین با طرح سوالی از معلمان، گفت: «برای افزایش بهره‌وری در آموزش و پرورش چه اقداماتی باید انجام داد؟»
 
مراسم آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ امروز دوم مهر ماه با حضور رییس جمهور، همراهی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از معلمان و دانش آموزان در دبستان دخترانه شهید فرهاد حسین مردی منطقه ۲ تهران انجام شده و رئیس جمهور زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در سراسر کشور نواخت.
 
پس از نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی، دانش آموزان با رییس جمهوری عکس یادگاری انداختند. سپس رییس جمهور با حضور در کلاس های درس با دانش آموزان گفت و گوی صمیمانه ای داشت .