هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 05:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 شهريور 1401 ساعت 00:55
چهارشنبه 30 شهريور 1401 00:26 ساعت
2022-9-21 00:55:28
شناسه خبر : 360864
پس از فوت مرحومه مهسا امینی در روزهای اخیر رسانه های غربی با استناد به تصاویر سی تی اسکن وی اظهارات متفاوتی پیرامون علت فوت ایشان مطرح کرده و با استفاده از این ابزار هجمه‌ی سنگینی را علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند.
پس از فوت مرحومه مهسا امینی در روزهای اخیر رسانه های غربی با استناد به تصاویر سی تی اسکن وی اظهارات متفاوتی پیرامون علت فوت ایشان مطرح کرده و با استفاده از این ابزار هجمه‌ی سنگینی را علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند.
گروه سیاسی-رجانیوز: پس از فوت مرحومه مهسا امینی در روزهای اخیر اظهارات متفاوتی پیرامون علت فوت ایشان در رسانه های مختلف مطرح شده و رسانه های غربی نیز با استفاده از این ابزار هجمه‌ی سنگینی را علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند. 
 
این رسانه ها با دروغ های عجیب و بعضا متناقض ضمن استناد به تصاویر سی تی اسکن آن مرحومه، علت فوت را ناشی از ضربه‌ی سنگین به سر دانسته و ادعای خونریزی و شکستگی جمجمه را نیز مطرح می‌کردند.
 
اما بررسی این تصاویر و نظرات برخی از پزشکان پیرامون آنها حقایق دیگری را نشان داده و بر ادعای دروغ رسانه هایی چون ایران اینترنشنال صحه می‌گذارد.
 
به گزارش رجانیوز، دکتر رضا طاهریان در صفحه شخصی خود نوشت:
سلام. امروز موفق شدم به سی تی اسکن های مهسا امینی دسترسی پیدا کنم و به عنوان یک رزیدنت سال اخر رادیولوژی و پس از مشورت با یکی از اساتید و یکی از همکاران نوروسرجن ریپورت این سی تی اسکن رو خدمت شما می‌گویم.
 
 
تصاویر به طور کامل در ویندوهای مختلف از طریق پکس بیمارستان کسری توسط بنده و استاد و همکار نوروسرجن بررسی شده است.
 
پیش از هر چیز بگویم که پستم برای روشن شدن حقیقت در مورد ایشان هست و جنبه پزشکی و نه سیاسی دارد. پست من در دفاع از شواهدی است که در سی تی اسکن ایشان دیده می شود نه دفاع یا حمله به کسی یا حکومتی و ... . در ضمن حفظ اسرار بیماران جزو اخلاقیات پزشکی است ولی از آن‌جایی که فوت خانم امینی یک قضیه ملی و برجسته تبدیل شده و موجب ناراحتی و سردرگمی مردم شده است، بنده برای دفاع از حقیقت بر این اصل پا می‌گذارم.
 
به طور خلاصه و برای همکاران غیر پزشک: هیچ شواهدی از ضربه به سر و خونریزی در سی تی اسکن سر یافت نمی‌شود. شواهد جراحی قبلی در سر دیده می شود.
 
برای همکاران پزشک: شواهد کرانیوتومی فرونتوتمپورال قبلی همراه با اتروفی مختصر عضلانی و تغییرات بافت نرم در محل جراحی بیمار مشهود است.
 
اتروفی مختصر لوب فرونتال راست همراه با دیلاتاسیون مختصر ثانویه در شاخ فرونتال بطن جانبی راست مشهود است. ناحیه کلسیفیکاسون کورس سوپرا سلار دیده می شود. شکستگی استخوانی و شواهد ای سی اچ دیده نمی شود.
 
در سی تی اسکن ریه شواهد کانتیوژن پست سی پی ار و پنومونی اسپیراسیونی مشهود است. لوله تراشه در محل مناسب دیده می شود.
 
در مشورت با یکی از همکاران نوروسرجن احتمال داده می شود که بیمار پیش تر تحت جراحی کرانیوفارنژیوم قرار گرفته و بخشی از تومور در ناحیه سوپراسلار باقی مانده است.
 
نوع کرانیوتومی با جراحی انجام شده جهت دسترسی به ناحیه سوپرا سلار از طریق فیشر سیلوین مطابقت دارد.
 
با توجه به جراحی انجام شده در این ناحیه وقوع دیابت بی مزه در بیمار دور از انتظار نیست و با توجه به اتروفی لوب فرونتال راست احتمال صرع را برای بیمار نمیتوان رد کرد هرچند اساسا تشخیص صرع یا دیابت بی مزه با سی تی اسکن مقدور نیست.
 
دروغ های عجیب بعضی رسانه ها که با سی تی اسکن های انجام شده در تناقض است و جالب اینکه رسانه ایران اینترنشنال با دو پزشک مصاحبه مفصلی انجام داده است و این دو نفر ادعای خونریزی و شکستگی جمجمه داشتند.
 
همچنین علاوه بر سی تی اسکن فوق که در عصر ۲۳ شهریور انجام شده، چند گرافی پورتابل مربوط به روزهای ۲۴ و ۲۵ شهریور نیز از ایشان گرفته شده که بر خلاف ادعای بعضی رسانه ها نشان می‌دهد ایشان طی آن مدت زنده بوده است.