هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 شهريور 1401 ساعت 13:09
دوشنبه 28 شهريور 1401 12:11 ساعت
2022-9-19 13:09:50
شناسه خبر : 360757
با توجه به اهمیت و لزوم تکمیل پروژه ریلی چابهار به زاهدان بواسطه نقش راهبردی آن در توسعه شرق و ایجاد ظرفیت‌های ترانزیتی توسعه‌ای برای کشور مجوز تأمین منابع مالی از محل تسهیلات مالی صندوق توسعه ملی به‌میزان ۳۰۰ میلیون یورو برای احداث پروژه راهبردی و مهم خط ریلی چابهار- زاهدان در تابستان سال ۱۳۹۸ صادر شده که تاکنون معادل ریالی مبلغ ۲۵۰ میلیون یورو به حساب پروژه واریز شده و در حال اجراست. قطعه مهم زاهدان به خاش از این خط ریلی تا آخر شهریور به بهره‌برداری می‌رسد.
با توجه به اهمیت و لزوم تکمیل پروژه ریلی چابهار به زاهدان بواسطه نقش راهبردی آن در توسعه شرق و ایجاد ظرفیت‌های ترانزیتی توسعه‌ای برای کشور مجوز تأمین منابع مالی از محل تسهیلات مالی صندوق توسعه ملی به‌میزان ۳۰۰ میلیون یورو برای احداث پروژه راهبردی و مهم خط ریلی چابهار- زاهدان در تابستان سال ۱۳۹۸ صادر شده که تاکنون معادل ریالی مبلغ ۲۵۰ میلیون یورو به حساب پروژه واریز شده و در حال اجراست. قطعه مهم زاهدان به خاش از این خط ریلی تا آخر شهریور به بهره‌برداری می‌رسد.
گروه اقتصادی _ رجانیوز: با توجه به اهمیت و لزوم تکمیل پروژه ریلی چابهار به زاهدان بواسطه نقش راهبردی آن در توسعه شرق و ایجاد ظرفیت‌های ترانزیتی توسعه‌ای برای کشور مجوز تأمین منابع مالی از محل تسهیلات مالی صندوق توسعه ملی به‌میزان ۳۰۰ میلیون یورو برای احداث پروژه راهبردی و مهم خط ریلی چابهار- زاهدان در تابستان سال ۱۳۹۸ صادر شده که تاکنون معادل ریالی مبلغ ۲۵۰ میلیون یورو به حساب پروژه واریز شده و در حال اجراست. قطعه مهم زاهدان به خاش از این خط ریلی تا آخر شهریور به بهره‌برداری می‌رسد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روزنامه ایران؛  حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان با تأکید بر سرعت‌بخشی به تکمیل راه‌آهن چابهار- زاهدان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت مرز، وجود بنادر مهم، منطقه آزاد و امکان تجارت و ترانزیت یکی از ابر پروژه‌های کشور در استان سیستان و بلوچستان ساخت و راه‌اندازی راه‌آهن چابهار- زاهدان است. وی بیان کرد: با توجه به موقعیت مکانی و جغرافیایی استان سیستان و بلوچستان ایجاد راه‌آهن به اندازه انتقال آب از دریای عمان اهمیت دارد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: این طرح به جهت ایجاد کریدور ریلی شرق کشور، اتصال بندر شهید بهشتی چابهار به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی، کمک به توسعه سواحل مکران از طریق ایجاد ارتباط ریلی، اتصال کشورهای آسیای میانه و افغانستان به آب‌های آزاد اقیانوسی و ایجاد بستر مناسب برای توسعه و رشد اقتصادی منطقه اهمیت فراوانی دارد.
وی افزود: برنامه ما این است که طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با توسعه سواحل مکران بتوانیم ظرفیت بندر چابهار را ارتقا دهیم تا به‌عنوان قطب سوم تجاری کشور ایفای نقش کند. مدرس خیابانی بیان کرد: در پنج‌ماهه نخست امسال عملیات تخلیه و بارگیری از بندر راهبردی چابهار ۴۰ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بوده است. وی تأکید کرد: خط کشتیرانی مستقیم از طریق بندر چابهار به هند راه‌اندازی شد که ظرفیت خوبی برای گسترش تبادلات تجاری، مسافرتی و گردشگری ایجاد کرده که می‌تواند به ظرفیت‌های این بندر اضافه کند. استاندار سیستان و بلوچستان افزود: اولویت اول در استان به‌عنوان یک استان پهناور ساحلی، مرزی و گردشگری بخش راه است که با تلاش‌های صورت گرفته ۱۵۰ کیلومتر به جاده‌های دو بانده استان اضافه شده همچنین ۷۰ کیلومتر دیگر تا اوایل آبان به این عدد اضافه می‌شود. وی تصریح کرد: به‌دلیل اولویت آب و راه عمده منابع اعتباری سیستان و بلوچستان به این بخش اختصاص یافته همچنین زیرساخت‌های پسکرانه بندر خشک و لجستیک ایرانشهر نیز انجام می‌شود.
 
پروژه ریلی چابهار- زاهدان در دو فاز در حال پیگیری و انجام است؛ فاز نخست اتصال چابهار به شبکه ریلی است که با تکمیل این پروژه گام بزرگی برای توسعه استان سیستان و بلوچستان در کل اقتصاد کشور برداشته خواهد شد. پیشرفت فیزیکی این بخش از پروژه به طول ۶۳۰ کیلومتر ۶۰ درصد است و با دستور رئیس‌جمهور برای تخصیص وام صندوق توسعه ملی کار سرعت گرفته است. زیرسازی فاز اول این پروژه به طول ۶۳۰ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد رو به اتمام است و قطعه زاهدان – خاش به طول ۱۵۴ کیلومتر در شهریورماه سال‌جاری به بهره‌برداری خواهد رسید با بهره‌برداری از این خط، شهر خاش به شبکه ریلی متصل خواهد شد و مابقی پروژه این فاز نیز با هزینه معادل ۳۰۰ میلیون یورو تا ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
ادامه این مسیر از زاهدان به یونسی در فاز دوم از مسیرهای سرخس، بیرجند و یونسی حدود ۹۰۰ کیلومتر است که عملیات اجرایی چهار قطعه آن آغاز شده و پیشرفت فیزیکی آن در حدود ۱۰ درصد است. با تکمیل این فاز کریدور ریلی شمال-جنوب شرق کشور تکمیل خواهد شد. به گفته متولیان بخش حمل‌ونقل اگر مشکلی از نظر منابع به‌وجود نیاید، قطعات دیگر این خط ریلی هم‌‌ طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌ تا پایان سال ۱۴۰۲ به اتمام خواهد رسید و در ابتدای سال ۱۴۰۳ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. در حال حاضر ۱۴ هزار و ۲۶۸ کیلومتر مسیر ریلی در حال بهره‌برداری، ۳ هزار و ۲۷۶ کیلومتر پروژه در دست اجرا و ۶۳۱۲ کیلومتر هم در دست مطالعه است. از ۳۲۷۶ کیلومتر پروژه در دست اجرا ۵۶۰ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد هستند که ۱۵۴ کیلومتر آن به خط آهن زاهدان- خاش مربوط می‌شود. متوسط ساخت سالانه راه‌آهن در کشور حدود ۲۰۰ کیلومتر است و در صورتی که همین روند ادامه یابد، اتمام پروژه‌های ریلی ۴۵ تا ۵۰ سال زمان خواهد برد. بنابراین باید این حوزه از نظر تأمین اعتبارات به‌میزان قابل توجهی تقویت شود. مسئولان بخش حمل‌ونقل ریلی می‌گویند در صورت تأمین اعتبار، ظرفیت ساخت هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور وجود دارد. تأمین اعتبار، مهم‌ترین مانع برای توسعه خطوط ریلی است.