01/6/28 - 00:31 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 360749
تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب ۲ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز و ۱۵۰ امتیاز تیمی، نایب قهرمان پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۲ در صربستان شد.
تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب ۲ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز و ۱۵۰ امتیاز تیمی، نایب قهرمان پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۲ در صربستان شد.

گروه ورزشی-رجانیوز: رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان روزهای ۲۴ تا ۲۷ شهریورماه به میزبانی شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم و کامران قاسم‌پور در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا، رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم، محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره، یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

 
در رده‌بندی تیمی آمریکا با ۱۹۸ امتیاز قهرمان شد و تیم ایران با ۱۵۰ امتیاز نایب قهرمانی را از آن خود کرد. تیم ژاپن نیز با ۷۰ امتیاز سوم شد.
 
تیم ملی کشتی آزاد ایران در حالی امسال نایب قهرمان جهان شد که سال گذشته در اسلو نیز با ۷ مدال و البته ۳ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز با ۱۶۲ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفته بود.
 
تیم ملی کشتی آزاد ایران ۶۰ سال پیش یعنی در پیکارهای جهانی ۱۹۶۱ یوکاهای ژاپن نیز موفق به کسب ۷ مدال شده بود. تیم ملی در آن سال ۵ طلا، یک نقره و یک برنز کسب کرده بود و برای نخستین مرتبه قهرمان جهان شد.
 
تیم ملی کشتی آزاد ایران همواره در مسابقات جهانی جزو مدعیان بوده و تا سال ۲۰۱۴ پنج بار در سال‌های ۱۹۶۱ یوکوهاما، ۱۹۶۵ منچستر، ۱۹۹۸تهران ، ۲۰۰۲ تهران و ۲۰۱۳ مجارستان بر سکوی قهرمانی جهان ایستاده است. همچنین تیم ایران پیش از این نیز هفت بار در سال‌های ۱۹۷۱، ۱۹۷۳، ۱۹۹۵، ۲۰۰۶ ، ۲۰۱۱ ، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ عنوان نایب قهرمانی جهان را بدست آورده است و چهارده بار در مکان سوم قرار گرفته است.
 
تاکنون ۶۱ مدال طلا ۶۵نقره و ۴۸ برنز ره‌آورد ملی‌پوشان کشتی آزاد ایران در رقابت‌های جهانی بوده است.
 
منبع: ایرنا