هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 شهريور 1401 ساعت 17:49
شنبه 19 شهريور 1401 17:43 ساعت
2022-9-10 17:49:03
شناسه خبر : 360569
رئیس سازمان گذرگاههای مرزی عراق به مجموع زائران اربعین امام حسین(ع) که تا روز گذشته وارد این کشور شده و زائرانی که عراق را ترک کرده اند، اشاره کرد.
رئیس سازمان گذرگاههای مرزی عراق به مجموع زائران اربعین امام حسین(ع) که تا روز گذشته وارد این کشور شده و زائرانی که عراق را ترک کرده اند، اشاره کرد.
 
به گزارش رجانيوز، به نقل از خبرگزاری عراقی واع، رئیس گذرگاههای مرزی عراق امروز شنبه به روندی که در گذرگاههای مرزی این کشور درباره عبور زائران اربعین انجام می شود، اشاره کرد.
 
عمر الوائلی رئیس سازمان گذرگاه های مرزی عراق تاکید کرد: همه زائران بازرسی می شوند و پس از مهرشدن گذرنامه وارد عراق خواهند شد. ورود زائران از گذرگاه های مرزی ای انجام می شود که در طرح عالی امنیتی به ریاست وزیر کشور تصویب شده است. همه زائران بازرسی می شوند و گذرنامه های آنها مهر می شود و اجازه ورود به کسانی که مجوز ورود رسمی ندارند داده نمی شود.
 
رئیس گذرگاه های مرزی عراق از ایران خواست زائران را به تدریج و گروه گروه و نه یک دفعه اعزام کند چرا که این مساله بر سلامتی زائران تاثیر می گذارد.
 
الوائلی همجنین از ایران خواست که به شمار توافق شده بین دو طرف برای ورود زائران از گذرگاه های مرزی پایبند باشد.
 
وی تاکید کرد که شمار زائران ایرانی که از گذرگاه های مرزی وارد عراق شده اند، به ۲ میلیون زائر رسید که این مساله باید به خوبی بررسی شود.
 
الوائلی از هماهنگی عالی میان سازمان گذرگاههای مرزی و وزارت کشور، فرماندهی عملیات مشترک عراق و استانهای این کشور خبر داد.
 
شمار زائرانی که تا روز جمعه یعنی دیروز به گذرگاههای مرزی میان عراق وایران وارد و از این گذرگاهها خارج شده اند به شرح زیر است:
 
گذرگاه مرزی زرباطیه (مهران): ۹۴۹.۴۱۷ زائر وارد عراق شده و ۱۸۳.۷۱۶ از عراق خارج شده اند.
 
گذرگاه مرزی شلمچه: ۵۲۴.۹۸۵ وارد عراق و ۹۵.۱۲۲ خارج شده اند.
 
گذرگاه مرزی الشیب (چذابه): ۲۲۲.۰۲۸ زائروارد و ۵۴.۸۶۷ خارج شده اند.
 
گذرگاه مرزی المنذریه (خسروی): ۱۴۲.۲۶۹ زائر وارد و ۱۲.۳۹۷ زائر خارج شده اند.
 
گذرگاه مرزی سفوان (کویت): ۱۳.۸۷۴ نفر وارد و ۵.۸۳۲ خارج شده اند.
 
فرودگاه بین المللی نجف اشرف: ۷۴.۷۰۳ زائر وارد شده اند.
 
فرودگاه بین المللی بغداد: ۶.۶۶۲ زائر وارد شده اند.
 
در مجموع ۱.۹۳۳.۹۳۸ زائر وارد عراق و ۳۵۱.۹۳۴ زائر تا روز گذشته از عراق خارج شده اند.