هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 شهريور 1401 ساعت 14:31
شنبه 19 شهريور 1401 14:12 ساعت
2022-9-10 14:31:12
شناسه خبر : 360560
تاکنون ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سماح به صورت قطعی ثبت نام کرده اند.
تاکنون ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سماح به صورت قطعی ثبت نام کرده اند.
 
به گزارش رجانيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، رئیس سازمان حج وزیارت اظهار کرد: امیدواریم طی روز‌های آتی با افزایش موکب‌های خدمت رسان، شاهد بهبود کیفیت خدمت رسانی به زائران باشیم؛ قطعا وضعیت تغذیه، آب و اسکان بهتر خواهد شد.
 
وی با بیان تاکنون ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سماح به صورت قطعی ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر ثبت نام خود را قطعی کرده و مشمول بیمه شده اند، بنابراین به همه متقاضیان تاکید می‌شود که ثبت نام خود را قطعی کنند و حتما از بیمه اربعین استفاده کنند.
 
حسینی افزود: متاسفانه تعدادی از زائران خود را بیمه نکرده اند و این موضوع مشکلاتی را برای آنها بدنبال دارد.
 
وی همچنین گرمازدگی را یکی از مشکلات و دغدغه‌های پیش رو دانست و گفت: زائران در ساعات تردد خود به گرمای هوا اهتمام داشته باشند و زمان سفر خود را مدیریت کنند.
 
از تجربه حج وزیارت در ایام اربعین بهره‌مند می‌شویم
حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج وزیارت نیز تصریح کرد: می‌توان از تجربه حج وزیارت در ایام اربعین نیز بهره‌مند شد و به عنوان نمونه اعزام‌ها به صورت کاروانی و براساس زمانبندی و نظم به صورت سالیانه در ایام اربعین انجام گیرد.
 
وی افزود: باید در بحث خدمات‌رسانی مواکب نیز برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد و موکب‌ها پیش از حضور زائران برپا شود تا مشکلی در خصوص تغذیه یا اسکان وجود نداشته باشد.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت در خصوص خدمات رسانی آشپزخانه‌های نجف و کربلا در کمک به طبخ و توزیع غذای زائران توصیه‌های را مطرح کرد.
 
وی همچنین بر ضرورت خدمات رسانی در حوزه درمان زائران کشورمان تاکید کرد و گفت: دست اندرکاران در این خصوص دقت عمل لازم را به جهت تسهیل امور زائران مدنظر قرار دهند.