هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 آذر 1401
ساعت 16:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 شهريور 1401 ساعت 13:58
چهارشنبه 16 شهريور 1401 13:57 ساعت
2022-9-7 13:58:59
شناسه خبر : 360496

یکی از لوازم جانبی که اینروزها مورد نیاز همه ماست، کابل شارژ و رابط موبایل است. کابل شارژ محصولی برای شارژ دستگاه و انتقال اطلاعات و رابط نیز سیم مخصوص برای ارتباط دستگاه‌های دیجیتال مختلف است. انتخاب یک کابل مناسب در کیفیت کارایی آنها تاثیر زیادی دارد. از اینرو خرید محصولات اورجینال به شدت توصیه می‌شود. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی نکاتی بپردازیم که به شما کمک می‌کند، تا کابل‌ شارژهای اصلی و تقلبی سامسونگ را از هم تشخیص دهید. 

 

چگونه کابل شارژر اصلی سامسونگ را تشخیص دهیم
توجه به رابط USB


یکی از رابط‌هایی که در این کابل‌ها قرار گرفته از نوع USB است. در واقع بخش فلزی که در این قسمت قرار گرفته در یک شارژر اصلی باید کاملا صاف باشد، در صورتی که ممکن است در یک محصول تقبلی خم شدگی یا وجود ناهمواری را ببینید.

 
کانکتور Micro USB یا Type C


سمت دیگر این کابل در شارژرهای سامسونگ یا به صورت Micro USB یا به صورت Type-C است. این قسمت نیز باید با اندازه استاندارد تولید شود. هر گونه سایز بزرگتر یا ناهمواری در طراحی آن نشان دهنده غیر اورجینال بودن محصول است. معمولا رابط‎های میکرو USB دارای طرحی شبیه به ذوزنقه و متقارن است.

کانکتور Micro USB یا Type C
 
زمان شارژ دستگاه‌های متصل به کابل


فرض کنید با وجود تمام مواردی که در زمان خرید کابل اورجینال سامسونگ رعایت داشته است، اکنون آن را خریداری کرده و به گوشی خود متصل می‌کنید. در این مواقع زمان شارژ شدن دستگاه شما می‌تواند به شما نشان دهد که محصول خریداری شده، فیک یا اورجینال است. اگر کابل شما اصلی باشد، زمان شارژ شدن یا کندتر یا سریعتر از حالت عادی است. 
نوشته‌های روی کابل
یکی دیگر از تفاوت‌های شارژرهای اصلی و فیک سامسونگ در نوشته‌هایی است که روی آن قرار گرفته است. اگر این بخش از کابل، بیش از اندازه پر رنگ باشد یا به صورت تمیز و باکیفیت حک نشده باشد، نشان دهنده تقلبی بودن آن کابل است.
 


وجود فرو رفتگی در رابط USB


تفاوت دیگر در کابل‌های فیک و اورجینال فرورفتگی‌ است که در بخش فلزی مربوط به رابط USB قرار گرفته است. این فرو رفتگی در انواع اورجینال محصولات وجود دارد، اما در مدل‌های فیک دیده نمی‌شود. همچنین رنگ فلز این منطقه در انواع فیک تیره‌تر است.
 


استفاده آسان از کابل


زمانیکه یک شارژر اورجینال سامسونگ را خریداری می‌کنید باید به نحوه تولید آن توجه کنید. باید رابط‌ها به گونه‌ای برش خورده باشند که بتوانند به راحتی درون درگاه موجود در روی شارژر جای بگیرند. کابل‌های فیک به دلیل نداشتن طراحی استاندارد، به سختی وارد این پورت‌ها خواهد شد.
طول استاندارد
 معمولا کابل‌های اورجینال دارای طول‌های کوتاهتری (تقریبا 1 متر) هستند. کابل‌های 2 و 3 متری از نوع اورجینال نیستند.
ایجاد پاپ آپ در زمان اتصال دستگاه‌های به سیستم‌های کامپیوتری
ویژگی جالب دیگری که می‌توانید به وسیله آن بفهمید کابل خریداری شده از نوع اورجینال است یا خیر، نمایش پاپ آپ در زمانی است که آن را به گوشی‌تان متصل کرده‌اید. این ویژگی در محصولات تقلبی دیده نمی‌شود.


قابلیت اتصال به کامپیوتر


زمانی که گوشی خود را به وسیله کابل شارژ خریداری شده، به سیستم کامپیوتری یا لپ تاپ متصل می‌کنید، باید به سرعت شناسایی شود. در یک کابل تقلبی این امکان وجود ندارد. 
آسیب‌هایی که کابل شارژ تقلبی بر سر گوشی شما می‌آورد...

قابلیت اتصال به کامپیوتر
 
شاید در روزهای اولیه خرید کابل شارژ فیک متوجه مشکلات جدی در گوشی، تبلت یا دستگاه‌های دیجیتال خود نشوید، اما به مرور زمان آسیب‌های وارد شده به قدری زیاد می‌شود که برای برطرف کردن آنها نیازمند پرداخت هزینه‌های بسیار زیادی خواهید بود. از میان این مشکلات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:


 • کابل غیر اورجینال باعث آسیب‌های جدید در باتری دستگاه شما خواهد شد. پس از مدتی استفاده دیگر باتری ظرفیت اولیه را نداشته و ممکن است باد کند.
  کابل غیر اورجینال ممکن است باعث آتش سوزی شود. 
  کابل‌های غیر اورجینال طول عمر کمی دارند. این محصولات به دلیل کیفیت پایین‌ در مدت زمان کوتاهی قابلیت‌هایشان را از دست می‌دهند.
  کابل‌هایی که فیک باشند، معمولا جنسشان شکننده است. در این مواقع ممکن است با کوچکترین تا شدگی یا فشار از بین بروند.
  این محصولات به دلیل داشتن رشته‌های فلزی بی‌کیفیت در زمان شارژ دستگاه داغ شده و در نتیجه گاهی ممکن است این حرارت را به دستگاه‌های شما نیز وارد کنند.
  کابل‌های تقلبی به دلیل طراحی نادرست ممکن است به درستی درون درگاه دستگاه‌های شما قرار نگرفته و به مرور باعث آسیب رساندن به آنها شوند.
  برخی از کابل‌های غیر اورجینال با سیستم‌های کامپیوتری همگام نشده و نمی‌توانید از آنها برای انتقال فایل‌ها استفاده کنید.

 


خرید کابل سامسونگ اورجینال


با وجود مواردی که عنوان شد، در نهایت خرید از یک فروشگاه معتبر به عنوان تیر آخر، می‌تواند خیال شما را بابت اورجینال بودن محصول مورد نظرتان راحت ‌کند. در فروشگاه اورینسل هم کابل‌های اورجینال سامسونگ و هم دیگر محصولات مربوط به دستگاه‌های اندروید وجود دارد که می‌توانید پس از مقایسه با یکدیگر آنها را خریداری کنید.