هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 آذر 1401
ساعت 05:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 مرداد 1401 ساعت 12:32
چهارشنبه 26 مرداد 1401 12:24 ساعت
2022-8-17 12:32:58
شناسه خبر : 359951
دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اشاره به عزم جدی نظام مالیاتی برای برخورد با مفاسد اداری، از دریافت رشوه ۴۵ هزار دلاری توسط رییس گروه مالیاتی و کارشناس ارشد شاغل در یکی از ادارات امور مالیاتی خبر داد.
به گزارش رجانیوز، دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اشاره به عزم جدی نظام مالیاتی برای برخورد با مفاسد اداری، از دریافت رشوه ۴۵ هزار دلاری توسط رییس گروه مالیاتی و کارشناس ارشد شاغل در یکی از ادارات امور مالیاتی خبر داد.
 
به نقل  از سازمان  مالیاتی ایران، سید محسن خوانساریان تاکید کرد: پیشگیری از وقوع جرم و مبارزه با مفاسد اداری از برنامه‌های مهم نظام مالیاتی است و سازمان امور مالیاتی کشور از تمام توان و ظرفیت خود برای ارتقای سلامت نظام اداری بهره می‌برد.
 
وی با اشاره به اینکه برخورد با مصادیق جرم و فساد اداری، جریانی مستمر در سازمان امور مالیاتی کشور است که با جدیت دنبال شده و بهنگام اطلاع‌رسانی عمومی می‌شود، اظهار داشت: با اطلاع قبلی دادستانی انتظامی مالیاتی و حضور ماموران دادستانی در محل تخلف، ۴۵ هزار دلار از این دو نفر به‌عنوان رشوه کشف شد.
 
دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص جزئیات کشف و شناسایی تخلف یاد شده گفت: حسب اشراف اطلاعاتی دفتر این دادستانی مستقر در امور مالیاتی یکی از ادارات کل مشخص گردید رئیس گروه شاغل در این اداره کل، قصد اخذ وجه من غیر حق از مودی مالیاتی را دارد.
 
وی ادامه داد: با پیگیری‌های به عمل آمده محل قرار بین مودی و ماموران مالیاتی مذکور که به همراه حسابرس ارشد مالیاتی خود در محل فعالیت مودی حضور یافته بود، مشخص و با حضور نامحسوس در محل مبادله مبلغ ۴۵ هزار دلار، به‌عنوان رشوه کشف شد. این دو مامور مالیاتی توسط افسر اداره آگاهی که با هماهنگی دادستانی انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی و با دستور قضایی در محل حضور یافته بود، بازداشت شدند.
 
دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد رئیس گروه مالیاتی بازداشت شده از مودیان مالیاتی دیگری نیز رشوه دریافت کرده و ابعاد تخلف این مامور مالیاتی در دست بررسی است.
 
وی عنوان داشت: پرونده این ماموران مالیاتی مذکور جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ذی‌ربط ارسال شد.