هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 12:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 مرداد 1401 ساعت 10:29
چهارشنبه 26 مرداد 1401 10:17 ساعت
2022-8-17 10:29:26
شناسه خبر : 359930
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله ضمن انتقاد از گسیل تجهیزات نظامی آمریکا به یمن، گفت که آمریکاییها علنا از حمایت از آتش‌بس دم می‌زنند، ولی رفتار خصمانه از خود نشان می‌دهند.
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله ضمن انتقاد از گسیل تجهیزات نظامی آمریکا به یمن، گفت که آمریکاییها علنا از حمایت از آتش‌بس دم می‌زنند، ولی رفتار خصمانه از خود نشان می‌دهند.
 
به گزارش رجانيوز، علی القحوم عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن شامگاه امروز سه‌شنبه تأکید کرد که مردم این کشور باید با هم، علیه پروژه‌های سعودی-اماراتی که به سود آمریکاست، متحد شوند.
 
القحوم به شبکه خبری المیادین گفت: «نیروها، تجهیزات و رزمناوهای آمریکا، در بسیاری از مناطق یمن از جمله سقطری در حال گسیل شدن هستند. ما نمی‌توانیم، حضور نیروهی خارجی، پروژه‌های تجزیه و اشغالگری و قیمومیت خارجی بر سرزمین خود را بپذیریم».
 
وی با بیان اینکه آمریکاییها علنا از حمایت از آتش‌بس دم می‌زنند، ولی رفتار خصمانه از خود نشان می‌دهند، تصریح کرد: آنان برای تنش علیه ملت یمن آماده می‌شوند. ما از خطر این جنگ آگاه هستیم، و بدون اخراج همه استعمارگران و بازپسگیری منابع خود، هیچ صلح در کار نیست.
 
این مقام انصارالله با تأکید بر اینکه یمن در برابر چپاول منابع خود توسط شرکتهای خارجی، دست بسته نخواهد ماند، خاطر نشان کرد: رژه نظامی امروز یک پیام نظامی مستقیم و هشدار به کشورهای متجاوز است.
 
یکشنبه هفته جاری، یک هیأت آمریکایی در پوشش «تیم امور عمرانی» وارد منطقه «بروم» در «حضرموت» یمن شد و با مقامات محلی این منطقه دیدار کرد.
 
 سفر هیأت آمریکایی به شهر ساحلی بروم تحت عنوان تیم امور عمرانی نیروهای آمریکایی و به بهانه بازرسی پروژه‌های خدماتی، ماهیت واقعیت این جاه‌طلبی‌ها و نیات خصمانه آمریکا برای ایجاد پایگاه نظامی و تسلط بر سواحل و اماکن راهبردی یمن است.
 
این اقدام اهداف واقعی تجاوز به یمن را آشکار می‌کند و بقیه، تنها ابزارهایی برای اجرایی کردن این اهداف هستند. آمریکایی‌ها پیش‌تر به صورت واضح و علنی در شهر «غیل باوزیر» حضرموت با سگ‌های پلیس و خودروهای زرهی جولان می‌دادند و حضور تحریک‌آمیز نظامیان آمریکایی و ایجاد ایست بازرسی در خیابان‌های شهر نشان می‌دهد سفرهای سفیر آمریکا و هیأت‌های نظامی به حضرموت و دیدار با مسوولان، به مثابه مقدمه‌چینی برای استقرار نیروهای آمریکایی و تحویل پرونده نظامی و امنیتی حضرموت به آنهاست تا گام اول برای تسلط بر این استان سرشار از نفت برداشته شود.
 
چندی پیش یک وب‌سایت یمنی از سفر سفیر آمریکا در یمن به حضرموت و مقدمه‌چینی آمریکا برای ایجاد یک پایگاه نظامی در نزدیکی فرودگاه «الریان» مشرف به دریای مکران خبر داده بود.