01/5/25 - 09:07 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 359894
مرکز روسی آشتی در سوریه اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه دو فروند موشک رژیم صهیونیستی را در تجاوز اخیر این رژیم رهگیری و منهدم کرد.
مرکز روسی آشتی در سوریه اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه دو فروند موشک رژیم صهیونیستی را در تجاوز اخیر این رژیم رهگیری و منهدم کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی آشتی در سوریه از انهدام دو فروند موشک رژیم صهیونیستی در تجاوز اخیر این رژیم به خاک سوریه خبر داد.
 
بر اساس این گزارش، این مرکز اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی سوریه از مجموع ۸ موشکی که شامگاه یکشنبه توسط رژیم صهیونیستی به خاک سوریه شلیک شده بود، دو موشک را رهگیری و منهدم کردند.
 
«اولیگ یگوروف» جانشین فرمانده مرکز روسی آشتی در سوریه طی بیانیه‌ای گفت: ۴ جنگنده نیروی هوایی اسرائیل با ۸ موشک بالدار هدایت شونده مواضع زیرساخت‌ها و پدافند هوایی سوریه در استان‌های طرطوس و دمشق را هدف قرار دادند.
 
در این بیانیه آمده است که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بدون وارد شدن به حریم هوایی سوریه این حمله را انجام دادند.
 
مرکز روسی آشتی در سوریه همچنین افزود که پدافند هوایی سوریه ۲ موشک از موشک‌های مذکور را رهگیری و منهدم کرد.
 
قابل ذکر است که رژیم صهیونیستی یکشنبه شب (به وقت دمشق) چند نقطه در استان طرطوس در غرب سوریه را هدف حملات موشکی قرار داد. در این حمله که از طریق حریم هوایی لبنان صورت گرفت، سه نظامی سوری کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.
 
صهیونیست‌ها تا کنون بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق مسکونی را هدف تجاوز نظامی قرار داده‌اند. دولت دمشق نیز تا به حال چندین مرتبه در نامه‌هایی به مقامات سازمان ملل، خواستار اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از تکرار تجاوزات نظامی صهیونیست‌ها به سوریه شده است.
 
با وجود تکرار تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه تا کنون سازمان ملل و شورای امنیت اقدامی جهت توقف این اقدامات تجاوزکارانه انجام نداده‌اند.