هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 17 آذر 1401
ساعت 03:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 مرداد 1401 ساعت 16:00
دوشنبه 24 مرداد 1401 14:38 ساعت
2022-8-15 16:00:36
شناسه خبر : 359882
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای در واکنش به گستاخی میرحسین موسوی خواستار شد قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی کشور، در ظلم و اهانت صورت گرفته به آرمان انقلاب، مدافعان حرم، سردار سرافراز شهید همدانی، کمترین کوتاهی در اعمال قانون را از اشخاص و حامیان جریانی آنان اغماض نکنند.
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای در واکنش به گستاخی میرحسین موسوی خواستار شد قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی کشور، در ظلم و اهانت صورت گرفته به آرمان انقلاب، مدافعان حرم، سردار سرافراز شهید همدانی، کمترین کوتاهی در اعمال قانون را از اشخاص و حامیان جریانی آنان اغماض نکنند.
 
به گزارش رجانيوز، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در واکنش نسبت به گستاخی میرحسین موسوی، بیانیه‌ای تبیینی و تحلیلی صادر و اعلام کرد: نظام انقلابی جمهوری اسلامی در گذر از دوره‌ها و دهه‌های انقلاب، لایه‌هایی از ظرفیت‌های بالقوه خود را به فعلیت رساند. امام راحل و مقام معظم رهبری به تناسب رخدادها در مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، منطقه‌ای و بین‌المللی به ارائه راهکارهای برآمده از اندیشه اسلام ناب پرداختند و این گونه بود که انقلاب اسلامی با تجربه نوپا در اداره حکومت توانست، برخلاف خوی استکباری قدرت‌های شرقی و غربی نه تنها به آرمان‌هایش پشت نکند، بلکه پشت دشمنان متحد برای شکستن انقلاب را بشکند و پدیده جمهوری اسلامی را که به زعم آنان عمرش از هفته‌ها، ماه‌ها و چند سال فراتر نخواهد رفت به پدیده‌ای مانا و پایدار و مقتدر تبدیل کند؛ تا آنجا که از حفظ انقلاب نوپای روزهای نخست، اکنون به عنوان تکیه‌گاه جبهه مقاومت، جهان اسلام و نقش آفرین معادلات منطقه‌ای و جهانی میدان دار صحنه است.
 
در ادامه این بیانیه آمده  است که پا به میدان گذاردن اندیشکده‌های راهبردی صهیونیستی و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی دشمن برای مهار این انرژی متراکم، آنها را متوجه بهره‌گیری از اشخاص و جریان‌های شناخته شده داخلی کرده است.
 
این جمعیت با اشاره به بیانات تکان دهنده مقام معظم رهبری تحت عنوان «عبرت‌های عاشورا» در سخنرانی خردادماه 1375، پرده‌هایی از پشت صحنه نظام سلطه را بر مبنای تحلیل عاشورا نشان داد و اینکه اگر در صدر اسلام طی 50 سال بعد از بعثت پیامبر اکرم (ص) جریان فاسد بنی امیه توانست بر جامعه اسلامی حاکم شود و بزرگ فاجعه استخوان سوز کربلا و انحراف خواص دنیا طلب از اصول مکتب اسلام را رقم بزند، ممکن است این پدیده در جامعه ما به ده سال یا کمترهم تقلیل زمان پیداکند.
 
جمعیت جانبازان با یادآوری اینکه واقعه 18 تیر 78 و در پی آن ماجرای فتنه 88 تحقق چنین انحرافی را در خواص و کارگزاران نظام پس از ارتحال حضرت امام در سال 68 طی دودهه نشان داد، افزود: آنچه در روزهای اخیر به عنوان بیانیه میرحسین موسوی منتشر شد حرکتی دفعی، فردی، هیجانی و خارج از اراده نیست؛ بلکه برآمده از تصمیمی جمعی و جریانی است و نگاه نقطه‌ای به آن خطاست. شاهد چنین حرکت جریانی، اعتراف یکی از تئوری پردازان جریان فتنه 88 و حلقه کیان بود که در نامه‌ای اهانت آمیز خطاب به مقام معظم رهبری، با افتخار وقوع حرکتی این چنینی را حاصل 30 سال کار فرهنگی دانسته بود.
 
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی  با  تاکید بر اینکه اکنون نیز برخلاف تحلیل های سست و یا جانبدارانه برخی، نباید سطح ارزیابی این گستاخی را به تصمیم فردی تنزل داد, معتقد است:  نظام سلطه آرایش صحنه خود را با طیف نیروهای جاسوس ، نفوذی ، غرب پرست، سکولار به گونه ای از سال‌های پس از پیروزی انقلاب تنظیم کرد تا در جریان منافقین، گروهک‌ها، تحمیل جنگ و فتنه قائم مقام رهبری پس از ارتحال امام(ره) در پناه تهدیدها و تحریم ها نظام و انقلابی دیگر را همسو با نظام لیبرال دموکراسی آمریکایی و صهیونیستی غرب رقم بزند و با انحلال و از هم گسیختن مولفه های اقتدار نظام کار را یکسره کند. به کار بستن پروژه های فتح سنگر به سنگر، نافرمانی مدنی و فشار از پایین و چانه زنی از بالا در دولت های هفتم وهشتم حرکتی طراحی شده از اندیشکده های راهبردی برای فروپاشی نظام بود. کمااینکه نوسازی اجرای کودتای یلتسینی برای سرنگونی نظام و نیز تحمل هزینه های سنگین در ماجرای برج های دوقلو با هدف حضور آمریکا در مرزهای شرقی و غربی کشور ما، چیزی جز تکمیل تامین خواست حاکمیت لیبرال صهیونیستی نبود.
 
در این بیانیه تاکید شده است که نگاه ژرف اندیشانه مقام معظم رهبری در تحلیل هسته سخت بنیانگذاران ، اشخاص و احزاب گوش به فرمان این جریان برانداز و اردوکشی های خیابانی ، پشت پرده ننگین آنان را به عنایت و فضل الهی نشان داد و رشته زنجیره اقدامات تصمیم سازان فتنه را برای نشانه رفتن اصل انقلاب با بهانه کردن وقوع تقلب در انتخابات 88 از هم گسیخت.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: پوشیده نیست اگر دستگاه های دیده بان امنیت و انقلابیون صیانت کننده  از اصول و ارزش های امام  و مقام معظم رهبری در مقابله با فتنه به هر دلیل، رأفت، تسامح، غفلت یا تغافل به وظیفه خود عمل نکردند، نتیجه آن شده و میشود که فتنه ، گاه با شعله کشیدن و گاه با پنهان شدن در زیر خاکستر، حرکت آشکار و پنهان خود را به پیش برده و می‌برند.
 
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با توجه به انتشار بیانیه هایی در غالب قطعنامه ضمن ابراز خرسندی از واکنش های افشاگرانه و بصیرت افزا، در این بیانیه تبیینی تاکید کرده  است : قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی کشور، این اقدام به ظاهر فردی ، ولی برآمده از تصمیم جریانی را از نگاه مدعی العموم و صیانت از میراث ماندگار امام راحل رسیدگی قضایی و حقوقی کنند و در ظلم و اهانت صورت گرفته در این ننگ نامه جریانی به آرمان انقلاب ، مدافعان حرم، سردار سرافراز شهید همدانی ، کمترین کوتاهی در اعمال قانون را از اشخاص و حامیان جریانی آنان اغماض نکنند.
 
همچنین در این بیانیه آمده است که احزاب ، جبهه های سیاسی ، تشکل ها و ائتلاف های باورمند انقلاب با جدی گرفتن پدیده جهاد تبیین نگذارند حقیقت اندیشه امام راحل در صحیفه نور و وصیت نامه ایشان و نیز منشور گام دوم مقام معظم رهبری و تاکیدات و فرمایشان ایشان در گذر زمان و فراز و فرود حوادث به محاق برده شود.
 
جمعیت جانبازان با تاکید بر جایگاه بلند رسانه ملی، وزارت ارشاد، حوزه هنری و دیگر دست اندرکاران عرصه هنر در کنار انجام وظیفه انقلابی ائمه جمعه و جماعات و هیئات مذهبی در تبیین موضوعی و موضعی رخدادها، خواستار تحقق جهاد تبیین برای نقاب برداری از چهره اشخاص و جریانات فتنه گر، منافق و نفوذی شد تا فرصت مغتنم پیش آمده برای حرکت هماهنگ سه قوه، نقش تصمیمات راهبردی و رویکردی آنان با برآوردن مطالبات بحق مردم در خشکاندن ریشه یاس و بدبینی القائی فضای مجازی بسیار موثر واقع شود.
 
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن تجدید عهد با آرمان های مقدس انقلاب اسلامی و امامین انقلاب براین باور است که رسیدگی جدی به پرونده دولتمردان سابق بویژه دوره 11 و 12 ریاست جمهوری و محاکمه عادلانه و انقلابی آنها را بخشی از استیفای حقوق ملت می داند تا درس و عبرتی برای همه دولت‌ها باشد.