هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1402
ساعت 09:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 مرداد 1401 ساعت 14:30
پنجشنبه 20 مرداد 1401 14:23 ساعت
2022-8-11 14:30:18
شناسه خبر : 359760
ژنراتور برق گازسوز از ترکیب یک موتور گازسوز و یک ژنراتور یا موتور برق گازسوز به دست می آید. ژنراتور برق گازسوز شامل یک موتور است که توانایی تبدیل سوخت به انرژی مکانیکی را دارد. در ژنراتور برق برای موتور از سوخت cng یا lpg استفاده می شود که در نهایت عملکرد موتور ، شفت موتور چرخیده و به دلیل اتصال با ژنراتور موجب تولید برق می شود. در واقع شفت موجب چرخش سیم پیچ چرخشی در سیم پیچ ثابت شده و در نهایت موجب ایجاد انرژی الکترومغناطیسی شده و برق تولید می گردد. نام دیگر ژنراتور، آلترناتور است.

 

تولید ژنراتور برق

ژنراتور برق گازسوز چیست؟

 

ژنراتور برق برای تولید برق نیاز به سوخت گاز دارد و عملکرد ژنراتور برق گازسوز به این صورت است که در ابتدا هوا و بنزین به کاربراتور ورود پیدا کرده و فشرده می شود. سپس با یک جرقه ، احتراق انجام می گیرد و در ادامه روتور چرخیده و جریان الکتریکی تولید می گردد. ژنراتور برق گازسوز برای منازل، تاسیسات و محیط های کاری مورد استفاده قرار می گیرد. در مواردی که دسترسی به برق وجود ندارد، می تواند به عنوان منبع برق اصلی نیز استفاده شود. ژنراتور گازسوز بسیار به صرفه تر از سایر تجهیزات مولد برق می باشند زیرا با استفاده از گاز می توان به راحتی از آن استفاده کرد و نیاز به سوخت فسیلی همانند سایر ژنراتور ها ندارد همچنین به دلیل قابلیت حمل این نوع از ژنراتور ها ، برای کاربرد های گوناگون می تاوان به راحتی از آن استفاده کرد.

شرکت صنایع محرکه دوار خاورمیانه از مراکز تخصصی و معتبر در زمینه ی توزیع ژنراتور برق گازسوز می باشد که با دانش و تجربه ی بالا در این حوزه توانسته ، انواع ژنراتور گازسوز را با بالاترین کیفیت را ارائه نماید. به منظور سفارش انواع ژنراتور برق گازسوز به سایت شرکت صنایع محرکه دوار خاورمیانه مراجعه نموده و با ما تماس بگیرید.  

مزایا ژنراتور برق گازسوز

 

 • ژنراتور برق گازسوز دارای کمترین میزان آلودگی صوتی است که در مقایسه با دیزل ژنراتور ها بسیار کم می باشد.
 • آلایند های تولید شده از ژنراتور برق گازسوز بسیار کم تر از دیزل ژنراتور ها بوده و سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد.
 • ژنراتور گازسوز دارای سوختی است که در دسترس می باشد.
 • در ژنراتور برق گازسوز ، گرفتگی در مجاری سوخت ایجاد نمی شود.
 • سوخت ژنراتور برق گازسوز ارزان است و امکان اتصال به گاز شهری دارند.

قیمت ژنراتور برق گازسوز

 

قیمت ژنراتور برق با توجه به قطعات استفاده شده در آن و امکاناتش متفاوت است همچنین برند ژنراتور برق گازسوز بسیار موثر در قیمت می باشد. برای کسب اطلاعات درباره ی قیمت ژنراتور برق گازسوز به سایت شرکت صنایع محرکه دوار خاورمیانه مراجعه فرمایید. این مرکز معتبر انواع ژنراتور برق گازسوز را با سطح کیفی بالا عرضه می نماید و برای ارتباط با کارشناسان ما ، با شماره های قرار گرفته در سایت تماس حاصل فرمایید.  

استفاده از ژنراتور گازسوز

 

 • مناطق دور از دسترس
 • مناطقی که امکان سرویس دهی در آنجا را ندارند.
 • مناطقی که دچار خرابی در شبکه ی برق رسانی به دلایل مشکلات و بلایای طبیعی شده اند.
 • برای ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی و.... از ژنراتور برق گازسوز به دلیل صدا و آلودگی کم استفاده می شود.

دلیل استفاده از ژنراتور برق گازسوز

 

امروزه به جهت توسعه ی تجهیزات برقی ، برق بسیار مهم بوده و بخصوص در بسیاری از صنایع و مراکز دسترسی به برق در برخی زمان حیاتی می باشد. بنابراین در این مراکز قطعی برق می تواند صدمات و خسارات زیادی را به بار آورد. همچنین خسارات جانی نیز در مراکز درمانی و... ممکن است بوجود آید و استفاده از ژنراتور گازسوز بسیار ضروری می باشد. با استفاده از ژنراتور برق می توان الکتریسیته ی لازم را تامین نمود. علاوه بر استفاده در بخش های ضروری ، در مناطقی که دسترسی زیادی به آن جا وجود ندارد و به عبارتی صعب العبور هستند و یا امکانات لازم در آن جا وجود ندارد ، استفاده از ژنراتور برق گازسوز بسیار کاربردی خواهد بود. ژنراتور گازسوز برای مرکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب ژنراتور برق اضطراری ساختمان

اجزای موتور

 

 • فیلتر روغن

فیلتر روغن برای حفظ کیفیت روغن موتور به کار رفته و موجب تمیز ماندن آن با جلوگیری از ورود آلاینده ها به درون روغن می شود. استفاده از فیلتر روغن در جهت پاکسازی روغن مصرفی موتور بسیار مهم بوده و در طول عمر و کیفیت عملکرد موتور نقش اساسی دارد.

 • مخزن روغن

مخزن روغن محلی برای قرارگیری روغن موتور می باشد.

 • اویل کولینگ یا روغن خنک

احتراق سوخت در موتور گرمای زیادی را تولید می نماید و نیاز است که دمای آن کاهش پیدا کند به همین جهت از رادیاتور استفاده می شود اما با توجه به این که در ژنراتور برق گازسوز از روغن استفاده می شود تا بتوان خنک کاری را انجام داد، زمانی که روغن در موتور می چرخد پس از آن گرم شده و از طریق شلنگ به بخش اویل کولینگ می رود تا خنک شود و در آن قسمت روغن خنک از طریق شیلنگ به بخش موتور فرستاده خواهد شد.

 • فیلتر هوا

فیلتر هوا برای حفظ کیفیت و عملکرد موتور به کار می رود و به وسیله ی آن طول عمر موتور نیز افزایش پیدا خواهد کرد. فیلتر ها از مواد فیبری به تولید می رسند و موجب حذف ناخالصی ها از هوا می شوند.  

 • شیر برقی گاز

شیر برقی گاز شبیه به شیر آب عمل می کند و هدایت گاز را بر عهده دارد.  از برق و فرمان کنترل پنل برای عملکرد شیر برقی گاز استفاده می شود.

 • رگولاتور گاز

رگولاتور گاز شبیه به شیر کنترل فشار عمل کرده و با استفاده از آن تنظیم فشار انجام می گیرد.  برای انجام عمل احتراق سوخت به صورت صحیح نیاز است که از رگولاتور گاز و در واقع هدایت گاز استفاده کرد.  

 • شلنگ گاز

از شلنگ گاز در ژنراتور برق استفاده می شود  که برای  انتقال گاز به کار می رود، در واقع شلنگ گاز را از شیر برقی به رگولاتور و پس از آن به ورودی موتور می فرستند.

 • گاورنر

اندازه گیری و تنظیم سرعت و تعداد دور موتور از جمله وظایف  گاورنر در ژنراتور گازسوز می باشد.

 • استارت و اتوماتیک استارت

استارت ها در انواع برقی، پنوماتیکی و یا هیدرولیکی هستند ، در ژنراتور برق گازسوز از استارت در نوع برقی استفاده می شود که برای چرخش میل لنگ تا احتراق سوخت درون موتور به کار می رود.

 • شمع

با ایجاد جرقه ژنراتور برق گازسوز روشن می شود که این جرقه به وسیله ی شمع ها انجام می گیرد.

 • اگزوز

دود های احتراق سوخت درون موتور از اگزوز به بیرون رانده می شوند.

 

قطعات تشکیل دهنده ی ژنراتور

 • روتور

با استفاده از چرخش روتور میدان مغناطیسی در ژتراتور و تعامل بین سیم پیچ های آن ایجاد خواهد شد.

 • استاتور

استاتور ،سیم پیچ ثابت ژنراتوراست و استاتور انرژی مورد نیازش را از میدان مغناطیسی تولیدی از چرخش روتور گرفته و انرژی الکتریکی را ارائه می دهد.

 • کارت AVR

تنظیم ولتاژ برق در پایانه خروجی ژنراتور به وسیله ی کارت AVR انجام می شود. این قابلیت در ژنراتور گازسوز بالاتر از 8 کیلو وات قرار گرفته است.

مونتاژ تابلوی برق ژنراتور

قطعات تابلو برق

 

 • کنترل پنل

کنترل پنل مرکز فرمان ژنراتور گازی است که نقش مهمی در  ژنراتور گازسوز دارد. کنترل پنل خرابی یا مشکل ، میزان کارکرد دستگاه و... را نمایش می دهد. در واقع روشن شدن دسته با استفاده از کنترل پنل و کلید های روی آن امکان پذیر خواهد بود.  

 • شارژر باتری

شارژر باتری برای شارژ کردن باتری به کار می رود. در زمان هایی که ژنراتور برق گازسوز روشن است ، شارژر شارژ را با استفاده از ولتاژ ثابت انجام می دهد.

 http://microturbine.ir/