هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 05:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 18 مرداد 1401 ساعت 12:33
سه شنبه 18 مرداد 1401 12:31 ساعت
2022-8-9 12:33:54
شناسه خبر : 359700
دوربین‌های مداربسته و دستگاه ضبط تصاویر (NVR-DVR) برای بالا بردن امنیت و جلوگیری از دسترسی افراد دیگر، از شما رمز عبور و نام کاربری می‌خواهد. از آنجایی که در مواقع خاص مانند رفتن به تنظیمات و یا گرفتن پلی بک کاربر باید رمز عبور و نام کاربری را وارد کند و خیلی کم از این مورد استفاده می‌کند احتمال فراموشی رمز عبور و نام کاربری بسیار زیاد است.

در این مقاله که از سایت امنیت24 است به ریست پسورد دستگاه داهوا و هایک ویژن می‌پردازیم.

ریست پسورد دستگاه‌های داهوا و هایک ویژن در گذشته بسیار آسان انجام می‌شده است. همین آسانی باعث شده بود افراد دیگری به راحتی به تنظیمات و تصاویر ضبط شده دسترسی پیدا کنند. این ریست پسورد آسان باعث شد تا شرکت‌های تولید کننده این دستگاه‌ها، از روش‌های جدید و مطمئن‌تری استفاده کنند.

ریست پسورد داهوا

برای ریست پسورد دستگاه داهوا چند روش وجود دارد که در این مقاله به دو مورد آن اشاره می‌کنیم. برای اطلاع از روش‌های دیگر به مقاله ریست پسورد داهوا مراجعه کنید.

ریست پسورد داهوا

 

 

برای ریست پسورد داهوا باید روش‌های مختلفی را امتحان کنید تا به نتیجه برسید و گاه ممکن است با این روش‌ها نتوانید دستگاه را ریست پسورد کنید. در این صورت باید از یک کارشناس دوربین مداربسته کمک بگیرید.

روش اول: ریست پسورد از طریق دکمه ریست(Reset)

در داخل بعضی از دستگاه‌های داهوای سری قدیم دکمه‌ای وجود دارد که وظیفه آن ریست کردن پسورد دستگاه است. بعد از اینکه از وجود این دکمه در دستگاه خود مطمئن شدید کارهای زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • خاموش کردن دستگاه و جدا کردن کابل آن از برق اصلی
  • نگه داشتن دکمه ریست و همزمان وصل کردن کابل دستگاه به برق
  • نگه داشتن دکمه به مدت ۳۰ ثانیه

در صورتی که مراحل بالا را به درستی انجام داده باشید و این روش برای دستگاه شما تعریف شده باشد حالا یک نام کاربری و رمز ورود برای آن ایجاد کنید.

روش دوم: ریست پسورد از طریق رمز پیش فرض

در گذشته دستگاه‌های داهوا دارای رمز پیش فرض و پسورد دیفالت بسیار ساده بودند که بر روی همه آنها کار می‌کرد. همین سادگی رمزها باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای دارندگان این دوربین‌ها شد، تا آنجا که افراد بیگانه بدون داشتن پسورد می‌توانستند فیلم‌های ضبط شده را با این پسورد مشاهده کنند و به تنظیمات آن نیز وارد شوند.

به همین دلیل شرکت داهوا تصمیم گرفت رمز پیش فرض را از روی دستگاه خود حذف کند، و روش‌های مطمئن‌تری را جایگزین آن کند. توجه داشته باشید که این رمز پیش فرض برای دستگاه‌های داهوای قدیمی کاربرد دارد و دستگاه‌های جدید با آنها ریست پسورد نمی‌شوند.

ریست پسورد از طریق رمز پیش فرض یکی از روش‌های ریست پسورد است و در دستگاه‌های سری قدیم جواب می‌دهد. برای ریست پورد دستگاه داهوای خود بهتر است این رمز‌های پیش فرض را نیز امتحان کنید:

نام کاربری: admin

رمز عبور: admin

یا

نام کاربری:۶۶۶۶۶۶

رمز عبور:۶۶۶۶۶۶

یا 

نام کاربری: ۸۸۸۸۸۸

رمز عبور: ۸۸۸۸۸۸

 

 

 

ریست پسورد هایک ویژن

ریست پسورد دستگاه‌های هایک ویژن از سه روش سخت افزاری و نرم افزاری و با استفاده از رمز پیش فرض انجام می‌شود. در این مقاله قصد داریم ریست پسورد از طریق رمز پیش فرض را توضیح بدهیم. برای اطلاع از بقیه روش‌های ریست پسورد به مقاله ریست پسورد هایک ویژن مراجعه کنید.

ریست پسورد هایک ویژن

همانطور که در قسمت ریست پسورد داهوا گفته شد ریست پسورد در گذشته به آسانی انجام می شده است ولی در دستگاه‌های سری جدید به این راحتی ریست پسورد انجام نمی‌شود.

ریست پسورد از طریق رمز پیش فرض

بیشتر دستگاه‌های هایک ویژن تولید قدیم با رمز پیش فرض ریست پسورد می‌شدند. در بیشتر دستگاه های سری قدیم هایک ویژن با رمز پیش فرض می‌توان دستگاه را ریست پسورد کرد ولی به خاطر هک شدن راحت و مشکل ساز بودن این روش در دستگاه های سری جدید دیگر نمی‌توان با این روش آن‌ها را ریست پسورد کرد.

نام کاربری: admin

رمز عبور: 123456

یا

نام کاربری: admin

رمز عبور: HIK12345

روش دوم: استفاده از برنامه (SADP)

برای دانلود این برنامه باید به سایت هایک ویژن مراجعه و برنامه را از آنجا دانلود کنید. بعد از دانلود و نصب آن، دستگاه را با کابل شبکه به کامپیوتر وصل کنید. سپس برنامه را اجرا کنید تا دستگاه‌های متصل به کامپیوتر را شناسایی کند. بعد هم مانند شکل زیر دستگاه مورد نظر خود را انتخاب و در قسمت پایین سمت راست دکمه Forget Password را بزنید.

برای ادامه از این روش به سایت امنیت24 مراجعه کنید.

 کلیدواژه ها »