هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 18 مرداد 1401 ساعت 10:31
سه شنبه 18 مرداد 1401 10:21 ساعت
2022-8-9 10:31:27
شناسه خبر : 359684
عیسی زارع پور، وزیرارتباطات گفت: در اولین روز سفر دو روزه به کشور قزاقستان در میان جلسات فشرده، فرصتی دست داد تا بازدیدی از پایگاه فضایی بایکونور به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پایگاه‌های پرتاب ماهواره که دارای رکورد بیشترین پرتاب‌های فضایی در جهان است، داشته باشم.
به گزارش رجانیوز، عیسی زارع پور، وزیرارتباطات گفت: در اولین روز سفر دو روزه به کشور قزاقستان در میان جلسات فشرده، فرصتی دست داد تا بازدیدی از پایگاه فضایی بایکونور به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پایگاه‌های پرتاب ماهواره که دارای رکورد بیشترین پرتاب‌های فضایی در جهان است، داشته باشم.
 
وی افزود: در این میان سری هم به ماهواره نیم تنی خیام متعلق به جمهوری اسلامی ایران زدم. این ماهواره ان‌شاءالله قرار است امروز از این پایگاه با پرتابگر سایوز پرتاب و در مدار ۵۰۰ کیلومتری آرام بگیرد.
 
او ادامه داد: با عزم دولت سیزدهم در خصوص توسعه صنعت فضایی، در ایران هم ساخت پایگاه اختصاصی فضایی کشور با جدیت و سرعت در حال انجام است تا ان‌شاءالله در آینده نزدیک علاوه بر ایجاد زیرساخت لازم برای پرتاب ماهواره‌های سنگینی مانند خیام در داخل کشور، ایران عزیز به قطب پرتاب ماهواره‎های لایه لئو در منطقه نیز تبدیل شود. مسیر توسعه صنعت فضایی بومی با قدرت ادامه دارد.