هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 6 مهر 1401
ساعت 23:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 مرداد 1401 ساعت 15:21
شنبه 8 مرداد 1401 15:14 ساعت
2022-7-30 15:21:04
شناسه خبر : 359490
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امضای قرارداد همکاری بین دو کشور بزرگ تولید کننده انرژی، باعث می شود که تهران- مسکو ابتکار عمل در این حوزه را به دست گیرند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امضای قرارداد همکاری بین دو کشور بزرگ تولید کننده انرژی، باعث می شود که تهران- مسکو ابتکار عمل در این حوزه را به دست گیرند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد امضای تفاهم نامه نفت و گاز ایران و روسیه گفت: ایران و روسیه دو قطب مهم در تولید انرژی نفت و گاز هستند که همه کشورها نیازمند و وابسته به  این بخش هستند مسلما امضای قرارداد در این بخش می‌تواند در تحولات منطقه تاثیر گذار باشد.
 
محمود عباس زاده مشکینی بیان داشت:اگر پیمان استراتژیک در حوزه نفت و گاز ایران با روسیه  عملیاتی شود دو کشور می‌توانند در تعیین قیمت و اعمال مدیریت بر بازار نفت جهان بالاترین نقش را داشته باشند و این موضوع به نفع دو کشور است در همین راستا هم قراردادهای خوبی با روسیه منعقد شده است.
 
نماینده مردم مشکین شهر اضافه کرد: کشورهای غربی نیازمند انرژی ایران و روسیه هستند امضای همکاری بین دو کشور بزرگ تولید کننده انرژی، باعث می شود که تهران- مسکو ابتکار عمل این حوزه را  به دست گیرند.
 
عباس زاده مشکینی تصریح کرد:بخش قابل توجه ای از انرژی جهان از طریق روسیه و ایران تولید می شود و غرب هم  به شدت وابسته این حوزه است طبیعتا تحریم بخش انرژی به نفع کشورهای اروپایی نیست و منافع آنها را تهدید می کند.
 
وی افزود: البته تحریمهای آمریکا علیه ایران خللی در امضای تفاهم‌نامه و انعقاد قراردادهای ایران و روسیه ایجاد نمی‌کند، زیرا مناسبات دو کشور در حوزه  راهبردی تعریف شده و هر دو کشور خواهان همکاری در این حوزه هستند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: به دلیل تحولات نظام بین‌المللی تهران و مسکو وارد عمیق‌ترین مناسبات راهبردی شده‌اند که این مناسبات علاوه بر همکاری های سیاسی و امنیتی ابعاد اقتصادی دو کشور را در برمی‌گیرد و چشم انداز مثبتی برای منافع دو کشور دارد.
 
نماینده مردم مشکین شهر اضافه کرد: امضای تفاهم نامه حوزه نفت و گاز با  سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد دلاری تحول بزرگی در صنعت نفت ایران محسوب می‌شود و می‌تواند دستاوردهای مثبتی در حوزه صنعت و شکوفایی اقتصاد کشور به دنبال داشته باشد.