هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 6 مهر 1401
ساعت 23:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 مرداد 1401 ساعت 10:51
شنبه 8 مرداد 1401 10:09 ساعت
2022-7-30 10:51:46
شناسه خبر : 359469
نرخ تورم در حوزه یورو تحت تاثیر پیامدهای اقتصادی جنگ اوکراین در ماه جاری عدد ۸.۹ درصد را به ثبت رساند و رکورد افزایش تورم سالانه در این حوزه را شکست .
به گزارش رجانیوز، نرخ تورم در حوزه یورو تحت تاثیر پیامدهای اقتصادی جنگ اوکراین در ماه جاری عدد ۸.۹ درصد را به ثبت رساند و رکورد افزایش تورم سالانه در این حوزه را شکست .
 
 به نقل از خبرگزاری فرانسه، مرکز آمار اتحادیه اروپایی (یورواستات) امروز تازه‌ترین آمار میزان رشد اقتصادی و نرخ تورم را در ۱۹ کشور حوزه پولی واحد منتشر کرد.
 
در حالی که تورم با رسیدن به عدد ۸.۹ درصد در ماه ژوئیه (تیر/ مرداد) رکورد افزایش تورم سالانه را شکسته است، اما این حوزه در بخش رشد اقتصادی با ثبت ۰.۷ درصد برای سه ماه دوم سال ۲۰۲۲، وضعیت بهتری را نسبت به سه ماهه اول سال نشان می‌دهد.
 
هرچند که کشورهای عضو یورو همچنان به دلیل جنگ اوکراین با افزایش قیمت قابل توجه مواجه بوده است، با این حال توانسته در سه ماهه دوم سال میزان رشد را بهبود ببخشد.
 
نرخ رشد اقتصادی این حوزه پولی از ژانویه تا مارس (دی تا فروردین) ۰.۵ درصد تولیدناخالص داخلی بود و بسیاری از اقتصاددانان کاهش آن را برای سه ماهه دوم سال پیش بینی می کردند.
 
رونق صنعت گردشگری به لطف کاهش محدودیت‌های کرونایی مهم ترین عامل بهبود رشد اقتصادی حوزه یورو در نظر گرفته می‌شود.