01/5/4 - 14:44 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 359420
بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، تعداد پروژه‌های نهضت ملی مسکن که در مرحله نازک کاری و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی قرار دارد در ۳۱ استان کشور به رقم حدود ۶۳ هزار واحد رسید.
 بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، تعداد پروژه‌های نهضت ملی مسکن که در مرحله نازک کاری و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی قرار دارد در ۳۱ استان کشور به رقم حدود ۶۳ هزار واحد رسید.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا؛ بر اساس جدول وضعیت اجرای نهضت ملی مسکن، جمع کل پروژه‌های شروع شده نهضت ملی مسکن به رقم یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۵۱۳ واحد رسیده است که از این تعداد ۶۳ هزار و ۸۹۵ واحد به مرحله نازک کاری و در آستانه افتتاح قرار دارند.
 
آمار درج شده در جدول وضعیت نهضت ملی مسکن گویای آن است که پروژه‌های در مرحله سفت کاری نیز به رقم ۱۴۰ هزار و۸۴ واحد، اسکلت و سقف به رقم ۲۰۰ هزار و ۷۰۸ و همچنین تعداد پروژه‌های در مرحله فونداسیون نیز ۴۳۰ هزار واحد است.
 
جدول وضعیت اجرای نهضت ملی مسکن، نشان می‌دهد که در استان تهران حدود ۱۶ هزار واحد به مرحله‌ی «نازک کاری» رسیده است. خراسان رضوی نیز با ۵ هزار ۶۵۵ واحد و سپس استان اصفهان با ۳۹۶۲ واحد به تربیت استان‌های با بیشترین حجم پیشرفت فیزیکی هستند.
 
در مرحله «سفت‌کاری» واحدها استان تهران جلوتر از سایر استان ها است. اکنون ۳۰ هزار و ۱۲۱ واحد در تهران به مرحله سفت‌کاری رسیده، در خراسان رضوی با ۹ هزار و ۵۹۵ واحد و در استان فارس با ۸ هزار ۶۷۳ واحد در مراحل سفت کاری قرار دارند که بیشترین تعداد در بین استانها را شامل می‌شوند.
 
تعداد بالاترین واحدهایی که در مرحله اسکلت و سقف نیز قرار دارند متعلق به استان تهران، فارس و زنجان با ۳۵ ، ۱۵ و ۱۲ هزار واحد است.
 
محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی هفته پیش با اعلام تامین ۹۰ درصد اراضی ساخت مسکن، گفته بود: نخستین مرحله از طرح بزرگ نهضت ملی مسکن با بهر برداری از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهریور ماه امسال افتتاح خواهد شد.
 
وی گفته بود تا پایان شهریور ماه اولین واحدهای طرح بزرگ نهصت ملی مسکن تحویل داده می‌شود که بر مبنای برنامه ریزی انجام شده حدود ۱۰۰ هزار واحد به افرادی که زودتر در طرح شرکت کرده و آورده اولیه خود را واریز کرده‌اند و عامل ساخت پروژه بوده‌اند، تحویل داده خواهد شود.
 
به گفته محمودزاده افتتاحیه پروژه‌ها در بسیاری از استان‌ها از جمله یزد، کرمان، خراسان جنوبی و ..... خواهد بود.