هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 آذر 1401
ساعت 16:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 تير 1401 ساعت 15:35
چهارشنبه 29 تير 1401 14:21 ساعت
2022-7-20 15:35:17
شناسه خبر : 359256

 

در هنگام خرید کفش به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

 

 

استفاده از کفش ایمنی، امنیت پا را در محیط کاری تضمین میکند. به همین سبب مهم است که کفشی که شما بعنوان کفش کار انتخاب میکنید، چه ویژگی هایی داشته باشد و تا چه حد بتواند از شما در برابر خطرات احتمالی محافظت کند. در بازار، گزینه‌های متعددی وجود دارد، اما باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که بتواند پای شما را از خطرات موجود محافظت کند. ترکیبی از سرپوش ایمنی کفش، محافظ متاتارس (محافظ روی کفش)، پاشنه فلزی (مقاوم در برابر سوراخ شدن)، مواد و کیفیت قسمت پاشنه (مقاوم در برابر سُر خوردن، عایق برق، منعطف بودن و سفت و سخت بودن) و مواد مناسب بدنه کفش باید مورد بررسی شما قرار بگیرد.

از ویژگی های عمومی و کلی که هر کفش ایمنی باید آنها را داشته باشد، میتوان به وزن سبک و منعطف بودن آن اشاره کرد. کفش های کار بدلیل اینکه زمان زیادی مورد استفاده قرار میگیرند، نباید مانع حرکت و باعث سنگینی پا شوند. راحتی کفش ایمنی مورد بعدی است که باید به آن دقت کنید. مهم است که پاهای شما در کفش احساس تنگی و ناراحتی نداشته باشد و اساسا کفش خشک نباشد. ضد تعریق و قابل تنفس بودن کفش ازموارد بسیار مهمی است که نبود آن باعث ایجاد انواع قارچ ها و میخچه میشود. کفش باید بصورتی باشد که هوا از داخل آن عبور کند و مانع از تعریق شود.

اندازه بودن کفش خیلی مهم است! پا پس از یک روز کاری سخت، کمی بزرگ‌تر می‌شود. این بدان معناست که پایان روز، بهترین زمان برای امتحان کردن و خرید کفش است. اطمینان حاصل کردن از اینکه کفش کاملا اندازه شماست، برای جلوگیری از ناراحتی‌ پا ضروری است. پس وقت بگذارید و اطمینان حاصل کنید که کفشی انتخاب کرده‌اید که اندازه مناسبی برای شما دارد.

راحت بودن پا در کفش باید بصورتی باشد که فضای جلوی انگشتان باز باشد، موجب خم شدن انگشتان نشود و ناحیه پاشنه کفش محکم باشد. استفاده از کفشی که دارای تکنولوژی کنترل رطوبت برای آب و هوای گرم و هم برای آب و هوای سرد باشد گزینه مطلوبی است، زمانی که پا راحت است، زانوها، ران و قسمت پایینی بدن در شرایط بهتری قرار می‌گیرد.

انتخاب کفش ایمنی بر اساس محیط کاری:

در پاراگراف های قبل به ویژگی های عمومی که نیاز است هر کفش ایمنی داشته باشد پرداختیم. ویژگی دیگری که باید به آن بپردازیم، مختص به محیط کاری است که کفش ها در آن، مورد استفاده قرار میگیرند. هر کفش ایمنی متناسب با شغل خاصی تهیه و تولید شده است و با آن محیط سنخیت دارد. بطور مثال کفش ایمنی ریخته گری با کفش ایمنی مهندسی یکی نیست و نمیشود آنها را بجای هم استفاده کرد.

محیط کاری در انتخاب کفش نقش پر رنگی دارد. کفش کاری که شما انتخاب میکنید باید بصورتی باشد که از خطرات و تهدیداتی که در محیط کار وجود دارد، بطور کامل جلوگیری کند. در محیط کاری که فاقد اصطکاک و یا لغزنده است باید از کفش کاری استفاده کنید که دارای زیره ضد لغزش باشد. به این منظور بیشتر برند ها از زیره پلی اورتان استفاده میکنند.

اشخاصی که در محیطی فعالیت دارند که خطر برق گرفتی در آن محیط وجود دارد، باید از کفش های عایق برق استفاده کنند و این کفش ها نباید دارای فلز یا هرگونه ماده رسانا باشند، تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری شود. برای محیط های کاری که فرد با اسید و یا رنگ سر و کار دارد جنس زیره باید از موادی باشد که از ورود این مواد به داخل کفش جلوگیری شود.

از موارد پر اهمیت دیگر در خرید کفش قیمت آن است. قیمت کفش ایمنی با توجه به برند، متریال بکار رفته، جنس زیره و قابلیت های دیگری که هر کفش دارد، متغیر است. قدرت کفش از موارد حائز اهمیت در انتخاب کفش کار است. توجه به انسجام قطعات کفش و نوع دوخت یا چسب بکار رفته در کفش از مواردی است که باید در انتخاب کفش به آنها توجه کرد چرا که در طولانی مدت ممکن است موجب آسیب به پا شود.

در بین برند های موجود در بازار، برند میلر از لحاظ کیفیت و قیمت کفش های مناسب و ایمنی را تولید میکند که میتوان به کیفیت آنها اطمینان کرد. کفش ایمنی میلر، کفش قابل استفاده در ساختمان سازی، صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، راهسازی و … می باشند. این برند با هدف حفظ ایمنی فرد در برابر سقوط اشیای سنگین روی پا، خطر له شدن، قدم گذاشتن روی یک شی برنده و تیز و فرو رفتن آن در پا، ریزش مواد شیمیایی و سوختگی، برق گرفتگی، بالا رفتن حرارت پا و لیز خوردن، کفش های خود را تولید میکند.

یکبار بخرید، اما درست بخرید! خریدهای چند باره می تواند لذت شیرین خرید را از بین ببرد. حتما برایتان پیش آمده که  یک محصول را بخرید و از آن ناراضی باشید و سعی کنید دوباره آن را بخرید. این کار باعث می شود تا شما حس خوبی نسبت به این دسته محصول نداشته باشید. به همین دلیل، توصیه می شود تمام این نکات قبل از خرید کفش کار را به خوبی رعایت کنید تا فقط یک بار بخرید اما مناسب ترین کفش ممکن را برای خود انتخاب کنید.

متشکر از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید. تهیه شده توسط فروشگاه میلر

 

 

 4
پسندیدم