هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 مرداد 1401
ساعت 16:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 تير 1401 ساعت 10:24
دوشنبه 13 تير 1401 10:22 ساعت
2022-7-4 10:24:07
شناسه خبر : 358832
منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش دادند نیروهای ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۱ بار آتش‌بس یمن را نقض کردند.
منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش دادند نیروهای ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۱ بار آتش‌بس یمن را نقض کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل  از خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، ائتلاف سعودی با انجام پروازهای تجسسی و شناسایی بر فراز استان‌های مأرب، الحدیده، حجه، ضالع، صعده، تعز، جوف، البیضاء و محورهای مرزی آتش بس سازمان ملل متحد را نقض کردند.
 
بر اساس این گزارش، هواپیماهای شناسایی مسلح ائتلاف سعودی منازل مسکونی و مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی را در استان ضالع و تعز هدف قرار دادند.
 
این گزارش می‌افزاید، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی و همچنین منازل مسکونی شهروندان یمنی در استان‌های مأرب، تعز، الحدیده، حجه، صعده، ضالع، البیضاء، عسیر و جیزان را هدف حملات سنگین توپخانه‌ای، راکتی و خمپاره قرار دادند.
 
آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد برای تمدید دوباره آن، در نهایت حدود یک ماه پیش برای دو ماه دیگر تمدید شد.
 
عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.
 
برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی عربستان، به ویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.
 
پیشتر «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش‌بس یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریبا از بین رفته است.