هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 مرداد 1401
ساعت 17:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 تير 1401 ساعت 12:49
يكشنبه 12 تير 1401 12:47 ساعت
2022-7-3 12:49:30
شناسه خبر : 358824
در میان انواع عایق حرارتی و برودتی عایق الاستومری بهترین می باشد. مواد تشکیل دهنده این وسیله، شامل سلول بسته انعطاف پذیر داین است. این وسیله نسبت به سایر عایق ها به صرفه ترین انتخاب می باشد. همچنین می تواند برای جایگزینی عایق های قدیمی، گزینه عالی باشد.

از عایق ها برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی استفاده می کنند. همچنین در صنایع گوناگون مانند ساختمان سازی از آن استفاده می کنند. فوم های الاستومری دارای مقاومت حرارتی بالایی هستند.

عایق الاستومری دارای مقاومت خوب دیگری در برابر رطوبت و بخار آب دارد. وزن آنها بسیار سبک بوده و به خاطر داشتن انعطاف پذیری بالا می توان از آن در سیستم های گرمایشی و سرمایشی، عایق بندی لوله های بزرگ و صنعت خودروسازی استفاده نمود.

عایق الاستومری

مواد تشکیل دهنده عایق الاستومری

عایق الاستومری از ماده هایی به نام اتیلن و پروپیلن ساخته شده است. از آنها در صنایع گوناگونی چون صنایع پتروشیمی، نفتی، صنایع خودروسازی استفاده می کنند.

مقاومت عایق الاستومری میزبان صنعت

علاوه بر آن، دارای قدرت و استقامت بالایی می باشد و در برابر برودت، حرارت و گرد و غبار حتی رطوبت هم، از خود مقاومت نشان می دهد. مشکلات زیادی که سایر عایق ها داشتند، موجب شد که بیشتر سازندگان به سمت ساخت عایق الاستومری روی بیاورند، چون مانع هدر رفتن انرژی توسط آب های گرم و سرد می شود. اگر از خرید عایق الاستومری اطمینان ندارید میتوانید از سایت میزبان صنعت که در این عرصه به صورت ویژه ای کار کرده است خرید انجام دهید.

بر خلاف سایر عایق ها، این نوع ابزار بسیار دوستدار محیط زیست می باشد که از مواد غیر رسمی تشکیل شده است و هیچ خطری را برای انسان و محیط زیست به وجود نمی آورد. از آنجایی که کاربرد فوم الاستومری در صنعت افزایش یافته است؛ به فروشگاهی نیاز پیدا می کنید که در زمینه فروش انواع عایق الاستومری و برودتی تجربه داشته باشد. شرکت پیشنهادی ما میزبان صنعت است که دارای سال ها تجربه کار می باشد. البته در ادامه متن در مورد این شرکت و مزایای فوم الاستومری بیشتر صحبت می کنیم.

دلایل محبوبیت عایق های الاستومری

عایق الاستومری از اتیلن، پروپیلن و داین ساخته شده است. این مواد تشکیل دهنده کمک می کنند تا این عایق استحکام بالا و انعطاف پذیر شود. از این عایق ها که کاربردی عمرانی و صنعتی دارند، به علت مقاومت بالای آن در رطوبت، می توان در عایق بندی تهویه استفاده نمود.

در موارد دیگری چون کانال های هوا، مخازن و حتی لوله کشی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. عایق الاستومری را به صورت رولی یا لوله ای می توانید پیدا کنید.  عایق های الاستومری لوله ای، دو متر و دارای ضخامت های 9،13،19 و 25 میلیمتر هستند. همچنین قطر آنها از 6 میلیمتری تا 14 میلیمتری تولید می شود.

عایق الاستومری رولی نیز دارای پهنای 100 میلیمتری است. از آنها معمولاً برای عایق کاری کانال آلومینیومی یا لوله هایی که دارای قطر بسیار بزرگی هستند، استفاده می شوند. عایق الاستومری دارای نصب آسان بوده و همچنین در چه در زمان و چه هزینه شما صرفه جویی می کنند.

دلایل استفاده از عایق الاستومری

 1. این وسیله به دلیل داشتن پیوستگی زیاد بخش های سازنده، از ورود آتش به لوله ها یا فضا های تاسیساتی جلوگیری می کند.
 2. از هزینه های زیاد در اثر نبود عایق جلوگیری می کند.
 3. از هزینه های زیاد در اثر نبود عایق جلوگیری می کند.
 4. مقاوم در برابر بخار و آب
 5. مقاوم در برابر بخار و آب
 6. مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی طاقت فرسا
 7. مقاوم در برابر فشار ها و ضربه ها
 8. مقاوم در برابر انواع کپک
 9. دارای نصب آسان
 10. دارای انعطاف پذیری بالا
 11. دارای نفوذ پذیری گرما
 12. دارای طول عمر بالا
 13. دارای نفوذ پذیری بخار
 14. دارای ایمنی بالا

خرید عایق الاستومری

معایب عایق الاستومری

با این حال که  عایق الاستومری ویژگی های بالایی دارد، اما مانند هر وسیله ای دیگری می تواند دارای چند عیب کوچک هم می باشد که شامل موارد زیر است:

 • در برابر حرارت مقاومت پایینی نسبت به سایر عایق های الاستومری دارد. چون زمانی که دما بالا بیش از اندازه بالا برود، کم کم عایق الاستومری دچار شکست می شود و انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. اما اگر دما پایین بیاید، می تواند دوباره انعطاف پذیری خودش را بدست بیاورد و خراب نمی شود.
 • دارای ضریب انتقالی کمی برای پشم سنگ و پشم شیشه است. ضریب انتقال صوت در عایق الاستومری به این دلیل کمی پایین است که سایر عایق هایی چون پشم شیشه یا پشم سنگ عایق صوتی بهتری هستند و می توانید آنها را جایگزین عایق الاستومری کنید.
 • قیمت آن نسبت به پشم سنگ یا پشم شیشه بیشتر بوده و باید ببینید که آیا کار شما با سایر عایق ها کار می افتد یا خیر؛ اگر توانستید بهتر است از پشم شیشه یا پشم سنگ استفاده نمایید.

کاربرد فوم الاستومری

زمانی که فوم الاستومری در سال ۱۹۵۴ تولید شد، بزرگترین کاربرد آن عایق در لوله کشی بود که در آن زمان هم، دارای اشکال و سایز های مختلفی بود. عایق الاستومری را بدون هیچ دردسری می توان نصب کرد، اگر قصد خرید عایق الاستومری دارید از این لینک مراجعه کنید و همانطور که گفته شد؛ برای انواع لوله کشی در ساختمان های مسکونی، تجهیزات و چیلر های بزرگ تجاری کاربرد دارد.

این فوم را می توان در مصارف خانگی، صنعتی و تجاری استفاده کرد؛ چرا که می تواند تمام الزاماتی همچون رتبه بندی آتش، مسدود شدن سر و صدا و … را به خوبی انجام دهد.

عایق الاستومری به شکل فوم بوده و دارای طیف وسیعی از اشکال و ضخامت مختلفی است. بعضی از فوم های الاستومری باعث شده اند تا رتبه بهتری نسبت به بقیه داشته باشند. چون از نظر مقاومت در برابر آتش، صدا یا دیگر کارایی ها استاندارد کافی دارد.

خرید عایق الاستومری

 انواع عایق الاستومری

 1. عایق الاستومری پروتکت بلک: نوعی عایق حرارتی است. دارای مقاومت بالا در برابر رطوبت، بخار آب و آلودگی است. از این عایق در مکان هایی که قصد ایزوله سازی آنها را داریم، استفاده می شود تا جلوی آلودگی را بگیریم. همچنین ساختار متخلخلی دارند.
 2. عایق الاستومری رولی یا عایق ورقه ای: برای استفاده از این نوع عایق ها، باید مکان و شرایط آب و هوایی را در نظر گرفت. معمولاً در فضاهای داخلی و خارجی خانه نصب می شود. نصب این مدل عایق الاستومری، آسان است.
 3. عایق الاستومری رولی ساده: وزن آنها سبک بوده و در برابر رشد قارچ یا باکتری مقاوم است. نصب و نگهداری این عایق الاستومری آسان است. همچنین دارای چسب های مخصوصی هستند.
 4. عایق الاستومری پشت چسب دار: عایق های قدیمی به علت ایجاد حساسیت تنفسی یا پوستی و همچنین به خاطر نصب زمان بر آنها، ترجیح بر این است که از عایق الاستومری چسب دار استفاده شود. آنها علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، از هدر رفتن زمان شما نیز جلوگیری می کنند. از این عایق در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود.
 5. عایق الاستومری روکش دار و عایق بدون روکش: استفاده از این نوع عایق الاستومری برای زمانی است که بخواهیم فضای داخلی یا خارجی در برابر اشعه خورشید یا بارندگی در امان باشد. معمولاً از این عایق ها برای زمانی استفاده می شود که آب و هوا دچار تغییرات زیادی می شود. در این زمان بهتر است از عایق الاستومری استفاده شود که بتواند مقاومت خوبی داشته باشد.

از عایق الاستومری روکش دار می توان در فضای بیرونی خانه استفاده کرد. مقاومت خوبی در برابر اشعه فرابنفش دارند. برای فضای داخلی خانه می توان از نوع بی روکش آن استفاده نمود.

 1. عایق الاستومری شانه تخم مرغی: برای از بین بردن آلودگی صوتی بهتر است از عایق الاستومری تخم مرغی استفاده شود. در اصل عایق الاستومری شانه تخم مرغی، عایق صوتی است. دارای ساختار سلولی و متخلخل بوده و در دو نوع موجود هستند. مقاومت آنها در برابر عواملی چون جذب آب، حرارت، مواد شیمیایی و سایر آسیب دیدگی ها بسیار مناسب است.

سخن پایانی

یکی از مهم ترین ویژگی های عایق الاستومری، مقاومت بالای آن در برابر رطوبت می باشد، که علاوه بر آن، دارای عملکرد حرارتی عالی، نصب سریع، طول عمر بالا و کیفیت عالی نیز می باشد.

منبع:

https://mizbansanat.net/product-category/%d8%b9%d8%a7%db%8c%d9%82-%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%d9%85%d8%b1%db%8c/