هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 مرداد 1401
ساعت 17:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 تير 1401 ساعت 13:49
شنبه 11 تير 1401 13:31 ساعت
2022-7-2 13:49:06
شناسه خبر : 358805

دستگاه لیزر الکس دایود یکی از انواع دستگاه های لیزر می باشد که در کلینیک های تخصصی پوست و مو از آن برای رفع دائم موهای زائد استفاده می شود. دستگاه لیزر الکس دایود می تواند تاثیر زیادی بر کند شدن رشد موهای زائد داشته باشد. اما شاید نتواند رشد فولیکول مو را به صورت صد در صد متوقف کند. این دستگاه جز دستگاه های پرکاربرد لیزر موهای زائد است که در میان افرادی که رنگ پوست سبزه دارند بسیار پرطرفدار می باشد. در ادامه مقاله می خواهیم به معرفی کامل دستگاه لیزر الکس دایود، مشخصات و مزایای آن بپردازیم.

دستگاه لیزر الکس دایود و نحوه عملکرد آن

 

دستگاه لیزر الکس دایود یکی از دستگاه های لیزری است که نخستین بار توسط شرکتی آمریکایی تولید شد. این دستگاه جز دستگاهی ای سری دایود می باشد که توانایی ایجاد طول موج 755 را نیز دارد. به همین دلیل به آن الکس دایود می گویند. این دستگاه اشعه لیزری قرمز رنگی را تولید می کند. این لیزر به محض وارد شدن به پوست، به انرژی حرارتی تبدیل می شود و فولیکول های موجود در پوست را می سوزاند. از بین بردن فولیکول مو یک کار کاملا تدریجی می باشد به همین دلیل دوره درمان باید به صورت کامل طی شود تا بتوان نتیجه قابل قبولی را دریافت کرد.

دستگاه الکس دایود مجهز به سیستم خنک کننده است که مانع از سوختگی پوست، سوزش و التهاب آن می شود. دستگاه لیزر الکس دایود توانایی تولید طول موج 755 تا 810 نانومتر را دارد. به همین دلیل می توان از این دستگاه برای لیزر پوست های روشن و پوست های سبزه و برنزه استفاده کرد. طول موج 755 نانومتر برای پوست های روشن و نازک با موهای تیره بیشترین کاربرد را دارد. این طول موج برای لیزر کردن موهای نازک صورت نیز جواب دهی بسیار بالایی دارد. طول موج دایود که قدرت 810 نانومتری دارد می تواند تا اعماق پوست نفوذ کند و فولیکول ها مو را بسوزاند. این طول موج کمترین میزان جذب ملانین را دارد به همین دلیل باعث سوختگی و تغییر رنگ پوست های سبزه نمی شود. این اشعه ایمن ترین لیزر برای پوست های سبزه است.

دوره درمان با دستگاه لیزر الکس دایود

 

دوره درمان با دستگاه لیزر الکس دایود از 8 تا 10 جلسه متغیر می باشد. طولانی بودن یا کوتاه بودن دوره درمان به پارامتر های زیادی بستگی دارد. جنسیت فرد، نوع پوست، نوع مو، سن فرد، ساختار بدن و هورمون ها و ... همگی در روند دوره درمان نقش دارند. دستگاه لیزر الکس دایود از سرعت بالایی برخوردار می باشد به همین دلیل می تواند در مدت زمان کوتاهی، ناحیه وسیعی را لیزر کند. دوره درمان با این دستگاه از شش ماه تا ده ماه طول می کشد. زیرا هر ماه فقط یک جلسه لیزر انجام می شود. تا این گونه هم پوست استراحت کند و هم فولیکول مو ها مجددا فعال شود.

تفاوت دستگاه لیزر الکس دایود با دستگاه لیزر الکساندرایت

شاید با شنیدن اسم دستگاه لیزر الکس دایود احتمالا این سئوال نیز برای شما پیش آمده است که این دستگاه دقیقا چه اشعه هایی دارد؟ شاید هم فکر کرده اید که این دستگاه همه ی مشخصات دستگاه لیزر الکساندرایت واقعی و دستگاه لیزر دایود را دارد. اما خب این گونه نیست. تاکنون همچین دستگاه لیزری تولید نشده است که بتواند تمام ویژگی های دستگاه الکساندرایت واقعی و دستگاه لیزر الکس دایود را همزمان داشته باشد. زیرا این دو دستگاه تفاوت های عمده بسیاری دارند که در ادامه شما را با این تفاوت ها آشنا می کنیم؛

  1. تفاوت اصلی این دو دستگاه لیزری در سورس لیزری آن ها است. یعنی منبع لیزر در این دو دستگاه با هم متفاوت می باشند. در دستگاه الکساندرایت لیزر از یک نوع سنگ بسیار گرانبها ساطع می شود که این سنگ جز الماس های بسیار کمیاب می باشد. در نتیجه سورس این دستگاه جامد می باشد. اما در دستگاه لیزر الکس دایود از مواد نیمه هادی برای تولید لیزر استفاده می شود. این مواد تنها می توانند طول موج های دایودی را تولید نمایند. اما در سال های اخیر با تزریق برخی از مواد و ناخالصی ها به سورس این دستگاه توانسته اند طول موج ها پایین تری را نیز از آن بگیرند.
  2. برای لیزر موهای زائد توسط دستگاه الکساندرایت نیازی به چسپاندن مستقیم هندپیس به سطح پوست نیست و این کار توسط یک قطعه شخصی سازی شده دیگر انجام می شود. اما در لیزر الکس دایود، هندپیس باید به صورت مستقیم روی پوست قرار گیرد. به همین منظور از ژل های مخصوص روان کننده بر روی پوست می زنند. این ژل مانع سوختگی پوست می شود.

 

  1. تحریک سورس دستگاه الکساندرایت توسط فلش لامپ انجام می شود. اما در دستگاه لیزر الکس دایود سورس لیزر در داخل هندپیس موجود می باشد. تحریک سورس توسط آر اف انجام می شود.
  2. در دستگاه الکساندرایت سورس دستگاه به هیچ وجه تعویض نمی شود. تنها فلش لامپ را عوض می کنند. زیرا قیمت بالای این دستگاه بخاطر همان سنگ یا کانی الکساندرایت می باشد. اما در لیزر الکس دایود سورس دستگاه قابل تعویض می باشد.
  3. دستگاه لیزر الکساندرایت دارای سیستم خنک کننده گاز نیتروژن می باشد. اما دستگاه لیزر الکس دایود دارای سیستم خنک کننده هوای دمنده معمولی است.
  4. لیزر دستگاه الکساندرایت واقعی ملانین های زیادی را جذب می کند و سبب سفید شدن پوست می شود. اما ممکن است در پوست های سبزه و تیره سوختگی ایجاد کند. اما دستگاه لیزر الکس دایود با داشتن طول موج دایود می تواند کار لیزر پوست های سبزه را به ایمن ترین روش انجام دهد. این لیزر تغییر رنگ پوست ایجاد نمی کند.
  5. از دستگاه لیزر الکساندرایت مستقل برای روشن سازی پوست، حذف کک و مک ها و ضایعات پیگمانته نیز استفاده می شود. اما دستگاه الکس دایود صرفا برای حذف موهای زائد کاربرد دارد.
  6. دستگاه لیزر الکساندرایت واقعی بسیار گران قیمت تر از دستگاه لیزر الکس دایود است. زیرا در دستگاه الکساندرایت از کانی و سنگ الکساندرایت استفاده می شود که بسیار گرانبها است. اما در دستگاه الکس دایود از سورس های دایودی استفاده می شود. به همین دلیل ارزان تر هستند. خرید این دستگاه آسان تر است.

 

اطلاعات بیشتر جهت خرید و استعلام قیمت دستگاه لیزر الکس و تیتانیوم در وب سایت titaniumalma.ir