هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 مرداد 1401
ساعت 18:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 9 تير 1401 ساعت 13:30
پنجشنبه 9 تير 1401 13:28 ساعت
2022-6-30 13:30:50
شناسه خبر : 358776
مشاور ارشد علمی دولت فرانسه امروز پنجشنبه هشدار داد که موج جدید ابتلا به کووید-۱۹ که در نتیجه انواع جدید این بیماری بروز کرده ممکن است در اواخر ماه ژوئیه (تیر-مرداد) افزایش یابد.
به گزارش  رجانیوز، مشاور ارشد علمی دولت فرانسه امروز پنجشنبه هشدار داد که موج جدید ابتلا به کووید-۱۹ که در نتیجه انواع جدید این بیماری بروز کرده ممکن است در اواخر ماه ژوئیه (تیر-مرداد) افزایش یابد.
 
 خبرگزاری رویترز نوشت: ژان فرانسوا دِلفراسی (Jean-Francois Delfraissy)  در مصاحبه با رادیو «آر. تی. ال» فرانسه گفت گونه «BA۵» در اواخر ماه پاییز ظهورخواهد کرد. 
 
در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۴ هزار و ۷۲۴ مورد جدید ابتلا در فرانسه به ثبت رسیده است. هفته پیش ۷۷ هزار و ۹۶۷ نفر به کرونا مبتلا شده بودند.
 
دولت فرانسه همچنین این هفته به مردم توصیه کرد که برای مقابله با افزایش جدید شمار مبتلایان،  باید در مناطق شلوغ از ماسک استفاده کنند.    
 
فرانسه در آغاز تابستان همچون سایر کشورهای اروپایی وارد موج جدید این بیماری توسط زیرسویه های ویروس کرونا شده است.
 
پیشتر ژیل پیالو  رئیس بخش بیماری‌های عفونی و گرمسیری بیمارستان تنون پاریس،  گفته بود ما با یک موج هفتم مواجه هستیم سرایت پذیری بالایی دارد.
 
شبکه بهداشت عمومی فرانسه نیز در گزارش هفتگی خود تاکید کرده است که گردش کرونا در سراسر کلان شهرهای فرانسه، با افزایش تعداد بستری‌های جدید همراه است.