هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 29 مرداد 1401
ساعت 00:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 تير 1401 ساعت 13:46
چهارشنبه 8 تير 1401 13:20 ساعت
2022-6-29 13:46:13
شناسه خبر : 358737
سخنگوی کابینه دولت سریلانکا اعلام کرد که فروش عمومی بنزین در این کشور به مدت دو هفته به دلیل کمبود شدید سوخت متوقف شده است.
سخنگوی کابینه دولت سریلانکا اعلام کرد که فروش عمومی بنزین در این کشور به مدت دو هفته به دلیل کمبود شدید سوخت متوقف شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از راشاتودی، باندولا گوناواردان سخنگوی کابینه دولت سریلانکا اعلام کرد که فروش بنزین به مردم به مدت دو هفته به دلیل کمبود شدید سوخت متوقف شده است.
 
گوناوردان به خبرنگاران گفت: کابینه وزیران تصمیم گرفت از نیمه شب امروز (27 ژوئن) تا 10 ژوئیه فقط به خدمات ضروری سوخت اختصاص دهد.
 
به گفته این مقام مسئول در سریلانکا، سوخت تنها برای بخش‌های مربوط به خدمات ضروری مانند بهداشت، کشاورزی و حمل و نقل مواد غذایی تامین می‌شود.
 
گوناواردان همچنین نسبت به تعطیلی احتمالی حمل و نقل عمومی در روزهای آینده هشدار داد و گفت که مقامات از کارفرمایان خواسته‌اند تا به مردم اجازه دهند از خانه کار کنند.
 
سریلانکا به طور همزمان با بحران سوخت و غذا دست و پنجه نرم می‌کند که ناشی از پیامدهای همه‌گیری کووید-19 است. این بحران باعث رکود گردشگری و کمبود ارز خارجی در این کشور نیز شده است.
 
در نتیجه، سریلانکا قادر به پرداخت هزینه واردات نیست و به دلیل عدم پرداخت بدهی خارجی خود در اواسط آوریل، این کشور دیگر نمی تواند از سرمایه گذاران خارجی استقراض کند.