هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 مرداد 1401
ساعت 09:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 تير 1401 ساعت 13:05
چهارشنبه 8 تير 1401 12:23 ساعت
2022-6-29 13:05:35
شناسه خبر : 358723
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان در دستور کار سال آینده این وزارتخانه است، گفت: همچنین به دنبال کاهش قیمت تمام شده کود شیمیایی به کشاورزان هستیم.
به گزارش رجانیوز، وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان در دستور کار سال آینده این وزارتخانه است، گفت: همچنین به دنبال کاهش قیمت تمام شده کود شیمیایی به کشاورزان هستیم.
 
سیدجواد ساداتی‌نژاد در میاندوآب اظهار کرد: یکی از این برنامه‌ها افزایش قیمت خرید تضمینی گندم است که اثر اصلی خود را در کشت و تولید سال زراعی آینده نشان خواهد داد.
 
وی افزود: همچنین کاهش قیمت کود شیمیایی یکی دیگر از این راهکارهای وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید گندم در کشور است که امسال ۴۵ درصد قیمت کود پتاس و فسفات کاهش یافت که می‌تواند در تولید گندم در سال آینده فوق العاده تاثیر گذار باشد.
 
وی گفت: همچنین برنامه سوم برای افزایش تولید گندم در کشور، کشت قراردادی به عنوان یکی از محوری‌ترین کارهای وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم است.
 
ساداتی نژاد: افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در دستور کار سال آینده وزارت جهادکشاورزی است
 
وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد:  در کشت پاییزه در گندم کشت قراردادی را توسعه خواهیم داد و بدین طریق انتظار می‌رود در سال زراعی آینده تولید داخلی با حمایت‌های لازم بهتر و مطلوب باشد و زمینه برای خودکفایی در حوزه گندم فراهم شود.
 
ساداتی‌نژاد افزود:  امسال تاکنون سه میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده‌است که در سال گذشته این رقم ۴.۵ میلیون تن بوده است.
 
وزیر جهاد کشاورزی روز سه‌شنبه به منظور بررسی مسائل و چالش‌های پیشرو در حوزه جهاد کشاورزی میاندوآب، باروق و چهاربرج و همچنین بازدید از ظرفیت‌های بی‌نظیر این شهرستان‌ها در حوزه تولیدات کشاورزی و دامی سفر کرده بود.