هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 مرداد 1401
ساعت 16:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 تير 1401 ساعت 12:27
چهارشنبه 8 تير 1401 12:22 ساعت
2022-6-29 12:27:48
شناسه خبر : 358717
سفیر فنلاند در ایران در دیدار با مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت گفت: ایران در حوزه سلامت موفق عمل کرده و فنلاند آماده توسعه دیپلماسی سلامت با ایران است
به گزارش رجانیوز،سفیر فنلاند در ایران در دیدار با مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت گفت: ایران در حوزه سلامت موفق عمل کرده و فنلاند آماده توسعه دیپلماسی سلامت با ایران است.
 
کاری کاهیلوتوبا با بیان این‌که فنلاند می تواند در تمام حوزه های سلامت با ایران ارتباط داشته باشد، ضمن اشاره به دعوت وزیر بهداشت فنلاند از دکتر عین‌اللهی برای سفر به آن کشور، بیان داشت: فنلاند آمادگی دارد تمام همکاری هایش با ایران را به صورت مستقیم و مبتنی بر همکاری تجاری دوجانبه تقویت کند.
 
وی افزود: ایران کشوری ثروتمند و موفق در حوزه سلامت است و توسعه همکاری های دو جانبه باید کاملاً دو طرفه و به صورت شهر به شهر، شرکت به شرکت و دانشگاه و دانشگاه  صورت پذیرد.
 
مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت و دستیار وزیر بهداشت در این دیدار ضمن اشاره به تجربیات خوب فنلاند در زمینه ارتقای نظام سلامت و بیمه، بهداشت عمومی، نظام ارجاع، قوانین جدید خانواده، تجربیات مبارزه با کرونا، خواستار تبادل تجربیات دو کشور در این حوزه‌ها و همکاری شرکتهای دارویی و تجهیزات پزشکی دو کشور شد.
 
در پایان این دیدار مقرر شد وزارت  بهداشت تاریخ سفر دکتر عین الهی را  برای سفر به آن کشور  به طرف فنلاندی اعلام کند و برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرد.