هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 مرداد 1401
ساعت 17:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 تير 1401 ساعت 12:25
چهارشنبه 8 تير 1401 10:22 ساعت
2022-6-29 12:25:31
شناسه خبر : 358715
رییس جمهور به دعوت رسمی همتای ترکمنستانی خود و به منظور شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر، تهران را به مقصد عشق‌آباد ترک کرد.
به گزارش رجانیوز،رییس جمهور به دعوت رسمی همتای ترکمنستانی خود و به منظور شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر، تهران را به مقصد عشق‌آباد ترک کرد. 
 
 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی چهارشنبه در صدر هیاتی عالی رتبه از مقامات سیاسی و اقتصادی کشورمان، برای شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر به ترکمنستان سفر کرد. رییس جمهور در این سفر علاوه بر شرکت و سخنرانی در اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر، با همتایان کشورهای حاضر در اجلاس نیز دیدار و گفت و گو می‌کند.
 
پیش از این در ٢۴ خرداد ماه امسال سردار بری محمداف برای دیدار با آیت الله رییسی به تهران سفر و  در نشست مشترک مطبوعاتی بردی اف به طور رسمی از رییس جمهور ایران برای شرکت در اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر دعوت کرد و در عین حال ۹ سند همکاری بین ایران ترکمنستان در زمینه های اقتصادی تجاری فرهنگی و سایر موارد به امضا رسید.
 
همچنین آیت‌الله رئیسی همکاری با کشورهای دریای خزر را یکی از اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: ما از اجلاس آینده که قرار است با میزبانی ترکمنستان برگزار شود استقبال می‌کنیم و بدون تردید همکاری‌های دو کشور به همکاری منطقه‌ای و بین المللی منتهی خواهد شد.
 
سفر رییس جمهور به ترکمنستان ششمین سفر خارجی آیت الله رییسی در ١٠ ماه فعالیت دولت سیزدهم است