هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 21 مرداد 1401
ساعت 15:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 7 تير 1401 ساعت 21:20
سه شنبه 7 تير 1401 20:10 ساعت
2022-6-28 21:20:54
شناسه خبر : 358713
ساداتی نژاد گفت: یکی از شرکت‌های تامین کننده با چالش‌هایی در تامین مواجه بوده و عدم تخصیص ارز یکی از این علت‌هاست و همچنین مبالغ واریزی دامداران در سامانه بازارگاه موجود و قابل رهگیری است.
ساداتی نژاد گفت: یکی از شرکت‌های تامین کننده با چالش‌هایی در تامین مواجه بوده و عدم تخصیص ارز یکی از این علت‌هاست و همچنین مبالغ واریزی دامداران در سامانه بازارگاه موجود و قابل رهگیری است.

گروه سیاسی - رجانیوز: سیدجواد ساداتی‌نژاد در میاندوآب در خصوص تاخیر پیش آمده در توزیع نهاده‌های دامی اظهار کرد: تامین کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی در کشور با وجود تنگناهای موجود در جهان انجام گرفته و در خصوص تامین گوشت قرمز، گوشت مرغ، ذخایر برنج، شکر، روغن و گندم وضعیت بسیار مطلوبی داریم و حتی در نهاده‌های دامی هیچ گونه نگرانی و مشکلی وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه تمام تلاش وزارت جهاد کشاورزی این است که شرایط مناسبی در خصوص کالاهای اساسی در کشور وجود داشته باشد، افزود: در خصوص نهاده‌های دامی هم تمام تلاش وزارت جهاد کشاورزی از اسفند سال گذشته این بوده که به موقع نهاده‌های دامی را تامین کند و با توجه به شرایطی که در حوزه امنیت غذایی و نهاده‌های دامی که افزایش قیمت بسیار زیادی در دنیا داشته، روی ریل مناسب قرار داده شود.

 

وی با اشاره به اینکه این روند با همکاری بخش خصوصی و شرکت‌های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: در خصوص بعضی از موضوعاتی هم که در خصوص برخی از شرکت‌های تامین کننده نهاده‌ دامی پیش آمد و در رسانه‌ها هم مطرح شد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته بود. 

 

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در این خصوص نظارت‌های لازم از سوی دستگاه‌های نظارتی وجود دارد، ادامه داد: این وزارتخانه یکی از وزارتخانه‌های پیشتاز در حوزه مبارزه با فساد و شفاف‌سازی بوده است، از این رو کمیته تخلفات وزارتخانه پیش از اینکه موضوع در رسانه‌ها مطرح شود، موضوع را با دقت مورد بررسی و پیگیری قرار داد که خوشبختانه رانت، اختلاس و یا فسادی اتفاق نیفتاده است.

 

ساداتی نژاد گفت: البته یکی از شرکت‌های تامین کننده با چالش‌هایی در تامین مواجه بوده و عدم تخصیص ارز یکی از این علت‌هاست و همچنین مبالغ واریزی دامداران در سامانه بازارگاه موجود و قابل رهگیری است.

 

وی با اشاره به اینکه براساس‌ برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تامین نهاده‌های دامی با سرعت انجام می‌گیرد، گفت: دامداران نگرانی در این خصوص نداشته باشند و این تاخیر در نهاده‌های دامی با سرعت جبران خواهد شد.

 

وی با اشاره به اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها گفت: حوزه تولید نیاز به حمایت دارد چرا که شرایط سختی برای تولید کنندگان سپری می‌شود و برای رفع دغدغه تولیدکنندگان نیاز به آرامش داریم و از رسانه‌ها می‌خواهم از گمانه‌زنی‌ها و یا اطلاعات نادرست خودداری کنند تا وزارت جهاد کشاورزی با اهتمام ویژه بر مدار تولید پایدار و تامین به موقع نهاده‌های دامی کارهای خود را پیش ببرد.

 

وزیر جهاد کشاورزی روز سه‌شنبه به شهرستان‌های میاندوآب، چهاربرج و باروق سفر کرده بود.

 

اطلاعیه آریو تجارت: با تامین ارز در کوتاه‌ترین زمان به تعهدات خود عمل می‌کنیم

پیرو سخنان وزیر جهاد کشاورزی، شرکت آریو تجارت نیز در اطلاعیه‌ای با تقدیر از مواضع دولت، جزئیات بیشتری از روند واردات نهاده‌ها را اعلام و تاکید کرد که این شرکت در صورت تامین ارز قادر است در مدت کوتاهی به تعهدات خود در قبال خریداران عمل کند. در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

این شرکت به عنوان نماینده بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران در برابر کشور روسیه تاکنون برای عمل به قول و حفظ آبروی ایران عزیز در این قدم های اولیه همکاری با کشور روسیه تمام توان داخلی خود را بسیج نموده و با اتکا به توان مالی شرکت و شرکای تجاری، تاکنون ۲۷۱ هزار تن تخلیه شده و ۳۵۵ هزار تن نیز آماده تخلیه در بنادر است. همچنین ۵۵۰ هزار تن از محموله‌ها نیز در حال بارگیری بوده و مجموع قراردادهای در جریان به ۱/۸۵۰/۰۰۰ تن می‌رسد.

 
این شرکت ضمن تشکر از دولت و وزارت محترم جهاد کشاورزی، پیشاپیش از تاخیر بوجود آمده که ناشی از عدم پرداخت ارز به این شرکت بوده، از مردم عذرخواهی نموده و به مصرف کنندگان و وزارت محترم جهاد تعهد می نماید که تنها به شرط ایجاد شرایط حداقلی و تامین منابع ، ظرف کمتر از یک ماه کل محموله های باقیمانده را تامین و ثبات و آرامش خاطر را در میان متقاضیان محترم برقرار نماید.