هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 29 مرداد 1401
ساعت 01:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 تير 1401 ساعت 11:22
يكشنبه 5 تير 1401 10:55 ساعت
2022-6-26 11:22:38
شناسه خبر : 358636
منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند نیروهای ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۲ بار آتش‌بس یمن را نقض کردند.
به گزارش رجانیوز، منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند نیروهای ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۲ بار آتش‌بس یمن را نقض کردند.
 
به گزارش المسیره، نیروهای سعودی با انجام پروازهای تجسسی و شناسایی بر فراز استان‌های مأرب، حجه، الجوف، تعز، صعده، ضالع و بیضاء و محورهای مرزی آتش بس سازمان ملل متحد را نقض کردند.
 
بر اساس این گزارش، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان‌های مأرب، تعز، نجران، حجه، صعده و ضالع را هدف حملات سنگین توپخانه، راکتی و خمپاره قرار دادند.
 
همچنین نیروهای ائتلاف سعودی با حمله به اتوبوس شهروندان یمنی در استان أبین شماری از آنها را زخمی کرند.
 
آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد برای تمدید دوباره آن، در نهایت پنجشنبه چهار هفته گذشته برای دو ماه دیگر تمدید شد.
 
پیشتر «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش‌بس یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریبا از بین رفته است.
 
عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.
 
برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی عربستان، بویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.