هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 29 مرداد 1401
ساعت 01:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 تير 1401 ساعت 13:41
شنبه 4 تير 1401 13:16 ساعت
2022-6-25 13:41:57
شناسه خبر : 358616
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو با درنظرگرفتن مشوق‌هایی در حال مدیریت مصرف برق در اوج بار مصرف است، گفت: با تدابیر صورت‌گرفته، امسال برخلاف سال‌های گذشته خاموشی و قطعی برق نداشتیم.
به گزارش رجانیوز، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو با درنظرگرفتن مشوق‌هایی در حال مدیریت مصرف برق در اوج بار مصرف است، گفت: با تدابیر صورت‌گرفته، امسال برخلاف سال‌های گذشته خاموشی و قطعی برق نداشتیم.
 
«روح‌الله عباسپور» درباره مشوق‌های وزارت نیرو برای صنایع و چاه‌های برق کشاورزی، افزود: وزارت نیرو در پیک‌ مصرف بالای برق در حال مدیریت شرایط است.
 
وی، چهار بخش صنعت، کشاورزی، ادارات ‌و خانگی در مصرف برق مهم دانست و ادامه داد: امسال برخلاف سال گذشته قطعی برق خانگی نداریم؛ قطع برق چاه‌های کشاورزی هم تنها به ۴ ساعت محدود شده است.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: با توافق صورت‌گرفته با وزارت نیرو قرار شده از مجموع ۲۴۰ هزار موتور برق، ۱۹۰ هزار موتور که صرفه‌جویی کنند، هزینه برق از آن‌ها گرفته نشود.
 
عباسپور ادامه داد: مدیریت برق ادارات هم با تغییر ساعت کاری صورت گرفت، در بخش صنعت هم شرایط بدین شکل مدیریت شد که هفته‌ای یک‌بار از ساعت ۱۱ صبح تا ساعت ۱۱ شب در شهرک‌های صنعتی خاموشی داده می‌شود، البته که در همان یک روز خاموشی هم می‌توانند به مدت ۶ ساعت یعنی از ساعت ۵ تا ۱۱ صبح‌کار کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته یک ماه در صنایع بزرگ خاموشی کامل داده شده، این همان زمانی است که صنایع بزرگ می‌خواهند تعمیرات اساسی انجام دهند و کارگران را به مرخصی سالانه می‌فرستند اینها همه حکایت از مدیریت مصرف برق در کشور است.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مشوق‌های وزارت نیرو در مدیریت خاموشی‌ها و کاهش مصرف تأثیرگذار است.