هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 01:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 2 تير 1401 ساعت 11:59
پنجشنبه 2 تير 1401 11:57 ساعت
2022-6-23 11:59:56
شناسه خبر : 358564
مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) از اجزای شبکه ملی اطلاعات و در راستای اجرای دولت الکترونیک‌است که دارای دو گذرگاه یعنی ﮔﺬرﮔﺎه ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ (GSB) و عمومی ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ (PGSB) برای تبادل اطلاعات بین دستگاه‌های اجرایی دولت و دستگاه‌های اجرایی با کسب‌و کارها است تا کارها و استعلام‌ها به‌صورت الکترونیکی انجام شود.
 
آخرین وضعیت دو گذرگاه ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ (GSB) و عمومی ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ (PGSB) مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) برای تبادل اطلاعات نشان می‌دهد که در سه ماه گذشته در این دو گذرگاه دربستر مرکز ملی تبادل اطلاعات نزدیک به یک میلیارد (به ترتیب بیش از ۶۵۶ میلیون ، نزدیک به ۳۰۷ میلیون) تراکنش انجام شده است.
 
 
ثبت احوال کشور برترین دستگاه در تبادل داده خدمات دولتی
اما تراکنش گذرگاه خدمات دولت (GSB) مرکز ملی تبادل اطلاعات در سه ماه گذشته چقدر بوده است؟
گزارش سازمان فناوری اطلاعات نشان می‌دهد که تا اسفندماه سال ۱۴۰۰، ۱۲۹۰ سرویس ارائه‌شده که این تعداد سرویس توسط ۶۷ دستگاه سرویس‌دهنده ارائه و توسط ۲۹۶ دستگاه سرویس‌گیرنده دریافت شده است و در مجموع ۲۱۱ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۲۱۱ تراکنش ثبت شده است.
در فروردین ۱۴۰۱ نیز تعداد سرویس‌های ارائه‌شده به ۱۳۰۷ رسیده و تنها یک دستگاه به دستگاه‌های سرویس دهنده اضافه شده است و دستگاه‌های سرویس گیرنده هم ثابت مانده‌اند. در این ماه نیز میزان تراکنش‌ها ۱۷۴ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۵۵۶ مورد ثبت شده است. در اردیبهشت ۱۴۰۱ هم دوباره بر تعداد سرویس‌های ارائه‌شده اضافه شده و به ۱۳۶۴ رسیده است ولی تعداد دستگاه‌های سرویس‌دهنده و سرویس‌گیرنده هیچ تغییری نکرده و ۲۶۹ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۳۰۹ تراکنش ثبت شده است و به طور کلی در دو ماه گذشته ۸۶۵ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۴۴۴ تعداد درخواست صورت گرفته است.
در گذرگاه خدمات دولت، تراکنش‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته که برترین دستگاه‌های سرویس‌دهنده براساس تعداد تراکنش‌های صورت گرفته مشخص شدند. طبق گزارش سازمان فناوری اطلاعات، در مورد سرویس‌دهنده‌های برتر از ابتدای سال‌جاری تاکنون به طور معمول صدر برترین دستگاه‌های سرویس‌دهنده از میان ۶۸ دستگاه سرویس‌دهنده سازمان ثبت احوال کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و قوه قضائیه هستند که سازمان ثبت احوال کشور ۲۸,۶۳%، قوه قضائیه ۱۶.۸۳% و سازمان تنظیم مقررات و ارتباط رادیویی ۱۴.۴۱% تراکنش را ثبت کرده‌اند.
برترین دستگاه‌های سرویس‌گیرنده نیز براساس تعداد تراکنش‌های صورت گرفته (دریافت سرویس‌های الکترونیکی از گذرگاه خدمات دولت GSB) نیز از بین ۳۴۸ دستگاه متصل به مرکز ملی تبادل اطلاعات از ابتدای سال‌جاری، دستگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است به طوری که سازمان تأمین اجتماعی ۱۶,۴۸% ، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۱.۸۱% و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۸.۶۰% از دستگاه‌های دیگر سرویس گرفته و این میزان تراکنش را ثبت کرده‌اند.
در بخش خدمات پرکاربرد نیز بیشترین تراکنش‌ها از میان بیش از ۱۷۴ میلیون تراکنش اردیبهشت ماه جاری شامل استعلام هویتی ثبت احوال، سرویس هویتی تکمیلی سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی، سرویس شاهکار، استعلام بیماری کرونای سکوی ایران، دریافت نشانی به‌صورت فیلدهای جداگانه با کدپستی، دریافت اطلاعات بارنامه، سرویس ارسال سند ebox و سرویس استعلام واکسن است.
 
 
وزارت کشور برترین دستگاه در تبادل داده خدمات عمومی
اما تراکنش گذرگاه خدمات عمومی دولت (PGSB) مرکز ملی تبادل اطلاعات در سه ماه گذشته چقدر بوده است؟
گزارش سازمان فناوری اطلاعات نشان می‌دهد که در اسفندماه سال ۱۴۰۰، ۱۹۳ سرویس ارائه ‌شده است. ۲۶ دستگاه سرویس‌دهنده و ۶۲۰ دستگاه سرویس‌گیرنده بودند که ۹۱ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۹۲۱ تراکنش ثبت شده است.
در فروردین ۱۴۰۱ نیز تعداد سرویس‌های ارائه ‌شده به ۱۹۶ رسیده و تنها دو دستگاه به دستگاه‌های سرویس‌دهنده اضافه شده و به عدد ۲۸ رسیده است. تعداد دستگاه‌های سرویس گیرنده هم با ۲۱ افزایش به ۶۴۱ رسیده است و در این ماه میزان تراکنش‌ها ۱۲۰ میلیون و ۰۵۱ هزار و ۳۹۸ ثبت شده است.
در اردیبهشت ۱۴۰۱ هم دوباره بر تعداد سرویس‌های ارائه‌ شده اضافه شده و به ۲۱۱ رسیده است. تعداد دستگاه‌های سرویس‌دهنده به عدد به ۳۲ و سرویس‌گیرنده ۶۵۰ رسیده و ۹۴ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۸۷۴ تراکنش ثبت شده است و در دو ماه گذشته در کل ۲۱۵ میلیون و ۰۴۴ هزار و ۲۷۲ تعداد درخواست صورت گرفته است.
از ابتدای سال‌جاری تاکنون به طور معمول صدر برترین دستگاه‌های سرویس‌دهنده از میان ۳۲ دستگاه سرویس‌دهنده شامل وزارت کشور (مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار) سازمان اداری استخدامی و سازمان فناوری اطلاعات ایران(سامانه پیامکی دولت همراه) بوده است به طوری که وزارت کشور (مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار) ۸۲,۰۸% تراکنش، سازمان اداری استخدامی ۹.۷۱% تراکنش و سازمان فناوری اطلاعات ایران(سامانه پیامکی دولت همراه) و ۲.۹۰% تراکنش ثبت شده است.
در موضوع دریافت سرویس‌های الکترونیکی از PGSB (سرویس‌گیرنده‌های برتر) بیشترین تعداد تراکنش استفاده از خدمات الکترونیکی از میان ۶۵۰ کسب‌وکار و دستگاه اجرایی متصل به مرکز ملی تبادل اطلاعات از ابتدای سال‌جاری، دستگاه‌های شرکت ایده گزین ارتباطات روماک (اسنپ)، سازمان امور اداری و استخدامی کشور و سازمان پست جمهوری اسلامی ایران هستند.
مطابق معمول بیشترین تراکنش‌های از میان بیش از ۹۴ میلیون تراکنش ماه جاری سرویس استعلام بیماری کرونا سکوی ایران من، سرویس امور استخدامی سامانه امید، ارسال پیامک نظرسنجی سازمان امور اداری و استخدامی، استعلام مجوز سفر وزارت کشور، پاسخگویی به استعلامات هویتی کاربران سرویس‌های پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات(شاهکار)، ارسال پیام کوتاه (sms) سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات صورت گرفته است.
 
برش
 
اولین گذرگاه که سال ۹۵ به بهره‌برداری رسید ﮔﺬرﮔﺎه ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ (GSB) نام دارد که وظیفه‌ پاسخگویی به استعلامات بین دستگاهی و عمدتاً G۲G (دولت با دولت) را برعهده دارد. این گذرگاه ﺳﺎﻣﺎﻧﻪای اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺟﺎی اﯾﻨ‌ﮑﻪ دﺳﺘﮕﺎه‌های اﺟﺮاﯾﯽ ﺑﺮای ﺗﺒﺎدل اﻃﻼﻋﺎت ﺑﺎ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ و اﺧﺬ اﺳﺘﻌﻼﻣﺎت ﺳﻄﺢ ﮐﻼن از ﻃﺮﯾﻖ ﺳﺮوﯾﺲ اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ ﻣﺠﺰا و ﺷﺒﮑﻪای اﯾﺠﺎد ﮐﻨﻨﺪ، ﺑﻪ اﯾﻦ ﮔﺬرﮔﺎه وﺻﻞ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ و ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﺳﺘﺎﻧﺪاردها و اﻣﻦ ﺑﻮدن آن ﮔﺬرﮔﺎه، ﺧﺪﻣﺎت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ دوﻟﺖ را ﺗﺒﺎدل ﯾﺎ دریافت ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ.
اﯾﻦ درﮔﺎه ﺑﺎ هدف ﯾﮑﭙﺎرﭼﻪﺳﺎزی ﺧﺪﻣﺎت دﺳﺘﮕﺎه‌های دوﻟﺘﯽ و اﻣﮑﺎن درﯾﺎﻓﺖ اﺳﺘﻌﻼﻣﺎت ﻣﯿﺎن دﺳﺘﮕﺎهی روی ﺷﺒﮑﻪ ﻣﻠﯽ اﻃﻼﻋﺎت راه‌اﻧﺪازی ﺷﺪه اﺳﺖ. ﺳﺎزﻣﺎن ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت اﯾﺮان ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺠﺮی اﯾﻦ ﻣﺮﮐﺰ از ﻃﺮﯾﻖ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﮔﺬرﮔﺎه ﻣﻠﯽ ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ، گزارش‌های دوره‌ای ﻻزم از ﻣﯿﺰان ﺑﻬﺮهﮔﯿﺮی از تراکنش‌های ﺧﺪﻣﺎت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ ﺑﯿﻦ دستگاهی (G۲G) و آﻣﺎر آنها را (ﮔﯿﺮﻧﺪه و ﻓﺮﺳﺘﻨﺪه) ﺑﻪ دﺳﺘﮕﺎه‌های اﺟﺮاﯾﯽ ذیرﺑﻂ و وزارت ارﺗﺒﺎﻃﺎت و ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت ارﺳﺎل ﻣﯽﮐﻨﺪ. گذرگاه GSB بر بستر شبکه‌ اختصاصی شبکه‌ ملی اطلاعات پیاده‌سازی شده است و از شبکه‌های عمومی و اینترنت دسترسی ندارد.
دومین گذرگاه هم با عنوان ﮔﺬرﮔﺎه عمومی ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ (PGSB) در سال ۹۸ نیز با توجه به نیاز کسب‌وکارها به استفاده از خدمات دولتی سازمان فناوری اطلاعات ایران راه‌اندازی شد که برای ارائه‌ خدمات و استعلام بین دستگاه‌های اجرایی با کسب‌وکارها (G۲B) یا خدمات بین دستگاهی که بر بستر شبکه‌های عمومی شبکه‌ ملی اطلاعات یا اینترنت قراردارند، استفاده می‌شود.

منبع: روزنامه ایران