هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 01:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 2 تير 1401 ساعت 11:39
پنجشنبه 2 تير 1401 11:37 ساعت
2022-6-23 11:39:13
شناسه خبر : 358554
کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت آب‌وهوای کشور را اعلام کرد.
کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت آب‌وهوای کشور را اعلام کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در گزارشی رادیویی از رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل خبر داد.
 
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: جمعه و شنبه در بخش‌هایی از البرز مرکزی و روز یکشنبه در شمال غرب کشور رگبار پراکنده و باران و گاهی رعب و برق را شاهد خواهیم بود.
 
وی ادامه داد: در سه روز آینده در جنوب کشور و بخش هایی از سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و شرق هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از شهر و شب‌ها، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را خواهیم داشت.
 
طبق اعلام کارشناس هواشناسی گرد و خاک انتقالی از کشورهای همسایه به کاهش کیفیت هوا و دید در نوار غربی و جنوب کشور منجر می‌شود و این پدیده و بخش‌هایی از مرکز و دامنه جنوبی البرز هم می‌رسد.
 
گرمای هوا در هفته آینده نکته دیگری بود که کارشناس سازمان هواشناسی به آن اشاره کرد و توضیح داد، از روز شنبه تا دوشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز و نیمه شرقی هوا گرم می‌شود و این گرما را در هفته آینده بیشتر استان‌های کشور تجربه خواهند کرد.
 
بیشینه دمای پایتخت در امروز ۳۵ درجه سانتی گراد خواهد بود و در بعد از ظهر احتمال باد و گرد و خاک در بخشی از نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.