هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 01:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 تير 1401 ساعت 20:24
چهارشنبه 1 تير 1401 20:13 ساعت
2022-6-22 20:24:50
شناسه خبر : 358552
علی اکبر علیزاده در گفت و گو با رجانیوز با اشاره به موضوع استیضاح وزیر صمت در مجلس گفت: فاطمی امین در کسوت وزیر صمت یکی از موفق ترین اعضای کابینه دولت است.
علی اکبر علیزاده در گفت و گو با رجانیوز با اشاره به موضوع استیضاح وزیر صمت در مجلس گفت: فاطمی امین در کسوت وزیر صمت یکی از موفق ترین اعضای کابینه دولت است.
گروه سیاسی - رجانیوز: عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس معتقد است؛ قصورهایی را متوجه وزارت صمت می دانند که این وزراتخانه در آن بخش وظایفی برعهده نداشته است و از جمله آن، میراث شوم نقدینگی در دولت قبل بوده است.
 
علی اکبر علیزاده در گفت و گو با رجانیوز با اشاره به موضوع استیضاح وزیر صمت در مجلس گفت:  آقای فاطمی امین در کسوت وزیر صمت یکی از موفق ترین اعضای کابینه دولت است.
 
وی با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی سه وزارتخانه جهادکشاورزی، صمت و اقتصاد را درگیر موضوعات مختلف کرد، ادامه داد: اگر به درستی نگاه کنیم می بینیم وضعیت ما در دولت سابق و در موضوع  ذخایر ارزی از ۱۲ میلیارد دلار به ۷۸۰ میلیون دلار رسید . همچنین نقدینگی کشور از ۴۶۰ همت به ۴هزار ۵۰۰ همت ارتقا پیدا کرد.
 
این نماینده مجلس با بیان اینکه بودجه کشور در دولت سابق ۴۵۰ همت کسری داشت، بیان کرد: این در حالی است که ۴۳ درصد از کارخانجات در دولت سابق تعطیل و تنها سه درصد از کارخانجات فعال بودند و مابقی هم شرایط خوبی نداشتند.
 
علیزاده با بیان اینکه رئیس جمهور در شرایط نامطلوبی سکاندار دولت شد، ادامه داد: در حال حاضر علنا اعلام می شود که رشد صادرات غیر نفتی ۱۰۰درصد افزایش یافته است، بنابراین هوا که ارسال نمی شود! این جنس و کالاست که به کشورهای دیگر ارسال می شود و جنس و کالا هم در کارنجات تولید می شود؛ مگر کارخانه ای که تعطیل بوده می توانسته کالا تولید کند بنابراین باید دانست که این کارخانجات راه افتاده که کالایی تولید شده و صادر می شود.
 
این نماینده مجلس با بیان اینکه وزرات صمت در افزایش رشد صادرات غیر نفتی کاملا موفق بوده است، اظهارکرد: در حال حاضر قصورهایی را متوجه وزارت صمت می دانند که این وزراتخانه در آن بخش وظایفی برعهده ندارد.
 
وی با بیان اینکه نقدینگی سیل خانمان برانداز بوده و هر وزیری را می تواند دچار مشکل کند، بیان کرد: این نقدینگی میراث شوم دولت قبل بوده و اگر تکلیف آن روشن نشود هر فردی هم بر مسند امور بنشیند نمی تواند مشکلات را یک شبه برطرف کند.
 
این نماینده مجلس بیان کرد: به عنوان مثال ما به هر میزان هم که شده در این شرایط خودرو تولیدکنیم، با وجود نقدینگی موجود، باز هم شاهد این خواهیم بود که مردم خودرو خریداری کرده و با آن دست به معامله می زنند و این مسئله هیچ وقت تمامی نخواهد یافت.
 
وی با بیان اینکه ما خودمان فاطمی امین را به عنوان وزیر صمت انتخاب کردیم، بیان کرد: این برادری و انصاف نیست که بخواهیم پشت فردی را که خودمان انتخاب کردیم و شب و روز در حال فعالیت است را خالی بگذاریم.
 
این نماینده مجلس با بیان اینکه وزیر صمت وزیر موفقی است و استیضاح وی در این شرایط درست نیست،بیان کرد: متاسفانه دولت قبل به اصطلاح چاله ای با صد طبقه درست کرده و این دولت در مدت سپری شد ما را ۲۰ الی ۳۰ طبقه از این چاله  بالاتر برده است. این در حالی است که برخی متاسفانه این موضوع را نمی بینند.