هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 01:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 تير 1401 ساعت 16:40
چهارشنبه 1 تير 1401 15:19 ساعت
2022-6-22 16:40:21
شناسه خبر : 358547
به دنبال شکست کابینه بنت در تصویب پیش‌نویس قانون مرتبط با شهرک نشینان صهیونیست ساکن کرانه باختری، کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در گام نخست به انحلال خود رای داد تا مقدمه برگزاری انتخابات پارلمانی این رژیم در ماه اکتبر آینده برای پنجمین بار طی چهار سال گذشته فراهم شود.
به گزارش رجانیوز، به دنبال شکست کابینه بنت در تصویب پیش‌نویس قانون مرتبط با شهرک نشینان صهیونیست ساکن کرانه باختری، کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در گام نخست به انحلال خود رای داد تا مقدمه برگزاری انتخابات پارلمانی این رژیم در ماه اکتبر آینده برای پنجمین بار طی چهار سال گذشته فراهم شود.
 
 به نقل از خبرگزاری رویترز، کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در گام اولیه برای برگزاری انتخابات زودهنگام، امروز چهارشنبه در اولین مرحله به انحلال خود رأی داد.
 
منابع خبری رژیم صهیونیستی گزارش دادند که نمایندگان صهیونیست با ۱۱۰ رأی مثبت به انحلال کنست رای داده‌اند.
 
در همین ارتباط، شبکه تلویزیونی الجزیره نیز اعلام کرد که اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی به انحلال آن به عنوان نخستین گام در برگزاری انتخابات زودهنگام، رای دادند.
 
انحلال کنست به دنبال شکست کابینه ائتلافی بنت در تمدید قانون آپارتاید و تصویب پیش‌نویس قانون مرتبط با شهرک‌نشینان صهیونیست و تصمیم «نیر اورباخ» (از حزب یمینا) برای خروج از ائتلاف حاکم، صورت گرفت.