01/3/31 - 18:23 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 358520
فرماندار دشت آزادگان گفت: امکان ورود بدون روادید(ویزا) گردشگران و زایران عراقی به جمهوری اسلامی ایران از مرز بین‌المللی چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز فراهم شده است.
به گزارش  رجانیوز، فرماندار دشت آزادگان گفت: امکان ورود بدون روادید(ویزا) گردشگران و زایران عراقی به جمهوری اسلامی ایران از مرز بین‌المللی چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز فراهم شده است.
 
حمید سیلاوی افزود: بر اساس تفاهم انجام شده اخیر با مقام‌های عراقی، هر شبانه روز حداکثر یک هزار و ۲۵۰ زایر و گردشگر عراقی می‌توانند از مرز چذابه وارد کشور شوند.
 
وی گفت: رعایت شیوه‌های نامه بهداشتی، تزریق ۲ مرحله واکسن کرونا، انجام آزمایش منفی پی.سی.آر برای ورود گردشگران و زایران عراقی به کشورمان ضروری است.
 
فرماندار دشت آزادگان با اشاره به ممنوعیت عبور انفرادی زایران ایرانی عتبات عالیات از مرز چذابه افزود: زایران ایرانی به صورت کاروانی می‌توانند تنها از مرزهای چذابه و شلمچه به شهرهای مقدس عراق سفر کنند.
 
سیلاوی افزود: زایران ایرانی که از هر مرز رسمی و بین‌المللی به عراق سفر کرده‌اند می‌توانند از مرز چذابه وارد کشور شوند و محدودیتی در این زمینه نیست.
 
به گفته وی درچند روز اخیر که ورود زایران عراقی از مرز چذابه بدون روادید مجاز شده است به طور میانگین روزانه ۷۰۰ زایر و گردشگر عراقی از طریق پایانه مسافری چذابه وارد کشور شده‌اند.
 
مرزهای رسمی چذابه و شلمچه در خوزستان از جمله گذرگاه‌های تردد زایران ایرانی و عراقی، و نیز صدور کالا به عراق هستند.