هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 26 مرداد 1401
ساعت 00:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 خرداد 1401 ساعت 21:17
دوشنبه 30 خرداد 1401 21:15 ساعت
2022-6-20 21:17:51
شناسه خبر : 358477
رژیم اشغالگر صهیونیستی امروز دوشنبه در ادامه اقدامات غیر قانونی خود علیه علیه خبرنگاران در اراضی اشغالی فلسطین، یک خبرنگار دیگر را دستگیر کرد.
به گزارش رجانیوز، رژیم اشغالگر صهیونیستی امروز دوشنبه در ادامه اقدامات غیر قانونی خود علیه علیه خبرنگاران در اراضی اشغالی فلسطین، یک خبرنگار دیگر را دستگیر کرد.
 
 صهیونیست ها "مصعب قفیشه" خبرنگار ۲۹ ساله فلسطینی را پس از حمله به منزلش در الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری بازداشت کرد.
 
با بازداشت قفیشه، شمار خبرنگاران اسیر در زندان‌های رژیم صهیونیستی به ۱۶ نفر افزایش یافت.
 
موسسات و نهادهای حقوقی و رسانه‌ای فلسطینی بازداشت این خبرنگار را به شدت محکوم کردند.
 
رژیم صهیونیستی ماه گذشته هم شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره را با گلوله مستقیم کشت .
 
کشته شدن ابوعاقله ۵۱ ساله با شهروندی دوگانه فلسطینی - آمریکایی که به مدت ۲۰ سال گزارش گری درگیری ها و اختلافات اسرائیل با فلسطینیان و اشغال کرانه باختری را بر عهده داشته، آتش خشم و اعتراض جهانی را برانگیخت.
 
فلسطینیان نیز از این حادثه برای تجسم عینی خطرات و درد و رنج های زندگی زیر اشغال ارتش اسرائیل بهره برده اند، زیرا کشته شدن فلسطینیان به ندرت توجه و تحقیق بین المللی را برانگیخته و نظامیان متهم به ارتکاب جنایت علیه فلسطینیان در کرانه باختری به ندرت محکوم شده اند.
 
نتیجه تحقیق یک ماهه روزنامه نیویورک تایمز در باره شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار زن فلسطینی شبکه الجزیره نشان می دهد که گلوله منجر به مرگ او از محل استقرار یک خودروی نظامی رژیم صهیونیستی و به احتمال زیاد توسط عضو یگان نخبه ارتش این رژیم شلیک شده است.