هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 03:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 خرداد 1401 ساعت 16:41
دوشنبه 30 خرداد 1401 16:27 ساعت
2022-6-20 16:41:27
شناسه خبر : 358465
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از رشد ۵۶.۵ درصدی مصرف گندم صنف و صنعت در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ خبر داد و گفت: مهم‌ترین علت افزایش مصرف عدم اصلاح نرخ فروش گندم در این بخش و تامین کل نیاز این محصول راهبُردی توسط دولت بوده است.
به گزارش رجانیوز، مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از رشد ۵۶.۵ درصدی مصرف گندم صنف و صنعت در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ خبر داد و گفت: مهم‌ترین علت افزایش مصرف عدم اصلاح نرخ فروش گندم در این بخش و تامین کل نیاز این محصول راهبُردی توسط دولت بوده است.
 
«حجت براتعلی» با بیان اینکه میزان مصرف گندم در بخش صنف و صنعت طی سال گذشته (۱۴۰۰) از رشد تصاعدی برخوردار بوده  است، افزود: طبق آمارها مصرف صنف و صنعت  از ۸۷۴ هزار و ۲۷۷ تن سال ۱۳۹۹ به یک میلیون و ۳۶۸ هزار و ۳۱ تن در سال ۱۴۰۰ افزایش یافت.
 
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: حجم مصرف گندم صنف و صنعت در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ از رشد ۱۳ درصدی برخوردار بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: کل میزان فروش گندم کشور در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۱ میلیون و ۱۱۱ هزار تن بوده که این میزان در سال ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون و ۷۷۰ هزار تن رسید و از رشد  ۶ درصدی برخوردار بوده است.