هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 14:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 28 خرداد 1401 ساعت 14:56
شنبه 28 خرداد 1401 14:41 ساعت
2022-6-18 14:56:12
شناسه خبر : 358429
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: به دنبال اخطارهای مکرر به اداراتی که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده‌اند، با تشدید فعالیت‌های مراقبتی، اسامی این ادارات از روز سه‌شنبه هفته جاری برای اطلاع عموم، منتشر خواهد شد.
به گزارش رجانیوز، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: به دنبال اخطارهای مکرر به اداراتی که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده‌اند، با تشدید فعالیت‌های مراقبتی، اسامی این ادارات از روز سه‌شنبه هفته جاری برای اطلاع عموم، منتشر خواهد شد.
 
«کامبیز ناظریان» افزود: با استفاده از کنتورهای هوشمند، همه ادارات شهر تهران به‌صورت لحظه‌ای تحت رصد از راه دور مصرف برق هستند و طی روزهای گذشته هر اداره‌ای که همراهی لازم را در این حوزه نداشته است به‌صورت جدی با قطع برق مواجه شده است.
 
وی ادامه داد: با وجود همکاری خوب عمده ادارات شهر تهران، شاهد بی‌توجهی برخی از نهادها و دستگاه‌های اجرایی و خودداری از کاهش مصرف برق بودیم که با توجه به افزایش دمای هوا و مصرف برق به‌ویژه در کلان‌شهر تهران، با ملاحظاتی، ضمن قطع برق این دسته از مشترکان، از انتشار اسامی آنان خودداری شد.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ خاطرنشان کرد: مشترکان اداری پرمصرف تاکنون اخطارهای متعددی دریافت کرده‌اند و با توجه به تدابیر وزارت نیرو و پایان یافتن مهلت داده‌شده، در جهت اجرای قاطع برنامه‌های کاهش پیک شبکه توزیع برق، از سه‌شنبه هفته جاری، مصادف با ۳۱ خردادماه، ضمن قطع برق مصرفی، اسامی دستگاه‌های اجرایی مستقر در شهر تهران که مصرف برق خود را مطابق با مصوبه ابلاغی، کاهش ندهند، اعلام خواهد شد.
 
بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران همه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی موظف‌اند در ساعات اداری حداقل ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و در ساعات غیر اداری به میزان ۶۰ درصد، مصرف برق خود را کاهش دهند.