هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 25 مرداد 1401
ساعت 23:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 28 خرداد 1401 ساعت 14:31
شنبه 28 خرداد 1401 14:31 ساعت
2022-6-18 14:31:55
شناسه خبر : 358426

غذاها را در سفر به ترکیه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که بعد از اتمام سفر، اگر چیزی را فراموش کرده باشید، پشیمان شوید. یکی از چیز‌هایی که سفر شما به ترکیه را خراب خواهد کرد، امتحان نکردن غذا‌های محلی آن است. اگر دوست دارید بعد از بازگشت از سفر ترکیه، از دیگران درباره غذا‌های آن زیاد بشنوید، غذا‌هایی که در ادامه گفته می‌شود را امتحان نکنید.

ترکیه یکی از کشور‌های قوی منطقه در زمینه گردشگری است. شهر‌های مختلفی از ترکیه مانند استانبول با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و تفریحی مسافران زیادی را به خود جذب می‌کنند. ایرانی‌های بسیاری هم برای سفر‌های خارجی خود، ترکیه را انتخاب می‌کنند. اگر قیمت بلیط تهران استانبول با سایت‌ها و تور‌های زیادی روبه‌رو می‌شوید که خدمات سفر به ترکیه را ارائه می‌کنند.

این‌موضوع نشان می‌دهد که شهر‌های ترکیه طرف‌داران زیادی را برای سفر دارند. یکی از جاذبه‌های شگفت‌‌انگیز ترکیه که توجه مسافران و گردشگران را به خود جلب می‌کند، غذاهای محلی آن است. حتما قبل از سفر برای وعده‌ها و میان وعده‌های خود برنامه منظمی داشته باشید.

شما باید از فرصت کوتاه سفر به ترکیه استفاده کنید و از جاذبه‌های آن دیدن کنید. غذا هم یکی از مواردی است که باید در برنامه‌ریزی‌های خود به آن اهمیت دهید. در ادامه تعدادی از بهترین غذا‌های ترکیه را نام می‌بریم.

دونر

بعید است به ترکیه سفر کنید و بتوانید به دونر‌های آن نه بگویید. دونر به شکل‌های مختلفی سرو می‌شود و یکی از مهم‌ترین غذا‌های محلی ترکیه است. دونر ترکیه بین مسافران شناخته‌شده و معروف است. برای سرو غذا‌‌هایی که قرار است در سفر به ترکیه تجربه کنید، حتما تحقیق و جستجو کنید.

غذاها را در سفر به ترکیه

سوال از کسانی که قبلا به ترکیه سفر کرده‌اند یا سوال از راهنمای تور بسیار مفید است. بهتر است غذاهای محلی را از مکان‌هایی تهیه کنید که این‌افراد توصیه می‌کنند. تهیه غذا از جای مناسب باعث می‌شود تا بهترین غذا‌ها را از بهترین محل‌های سرو تهیه کنید. دونر خوشمزه ترکیه به‌صورت دوروم (کبابی که در نان لواش پیچیده شده) یا اسکندر کباب می‌توانید میل کنید.

کارنی یاریک

اگر در بازار‌های ترکیه قدم می‌زنید و دوست دارید ادامه خرید‌ها را بعد از صرف غذایی خوشمزه داشته باشید، به شما کارنی یاریک را توصیه می‌کنیم. بسیاری از ما برای قیمت بلیط تهران استانبول یا مواردی مانند آن تحقیقات بسیار می‌کنیم ولی جزئیات خوشمزه سفر را به دست تقدیر و لحظه می‌سپاریم.

بهتر است در برنامه‌های غذایی خود در ترکیه حتما کارنی یاریک را امتحان کنید. این‌غذا گوشت مزه‌دار شده و جعفری است که در داخل بادمجان سرخ‌شده ریخته می‌شود. کارنی یاریک را در رستوران‌های بازاری ترکیه به‌راحتی پیدا می‌کنید.

سوبورکی

اسفناج، گوشت و سیب‌زمینی را در لایه‌های خمیر نازک با نام سوبورکی میل کنید. سوبورکی یکی از غذا‌های خوشمزه ترکیه است که از آن در وعده‌های اصلی و میان وعده استقبال خوبی می‌شود. کافی است نگاهی به تصاویر این‌غذا در اینترنت داشته باشید تا همه سفر را دنبال آن باشید.

لاهماجون

اگر تصاویری از لاهماجون دیده باشید متوجه خواهید شد که چرا آن را پیتزای ترکی می‌دانند. ترکیباتی که در پخت لاهماجون استفاده می‌شوند گاه متنوع هستند و ممکن است شما در سفر به ترکیه در مناطق مختلف آن را با ترکیباتی جدیدی ببینید.

ترکیبات اصلی این‌غذا شامل مواردی مانند گوشت چرخ‌کرده، انواع سبزی‌های خردشده، گوجه، پیاز و جعفری است. از ادویه‌های متنوعی هم در غذا استفاده می‌شود. برخی آشپز‌ها، لاهماجون را با انار یا مغزیجات هم ترکیب و تزیین می‌کنند.

غذاها را در سفر به ترکیه

ایمام بایلدی

اگر با غذا‌هایی که در آن‌ها بادمجان استفاده شده است، رابطه خوبی دارید، یکی از انتخاب‌های غذای شما در ترکیه باید ایمام بایلدی باشد.

این‌غذا در‌واقع بادمجان شکم پر است که با گوشت چرخ‌کرده، سیر، پیاز، گوجه و جعفری پر می‌شود. زیتون در غذا‌های ترکی نقش زیادی دارد و ایمام بایلدی با روغن زیتون طعم بی‌نظیری پیدا می‌کند. ایمام بایلدی را یکی از معروف‌ترین غذا‌های ترکیه می‌دانند و گردشگران بسیاری در سفر خود آن را امتحان می‌کنند.

تانتونی

اگر دنبال یکی از غذا‌های بی‌نظیر از نوع دوروم در ترکیه هستید، نگاهی به تانتونی داشته باشید. برای تهیه تانتونی برش‌های گوشت را درون روغن دانه پنبه سرخ می‌کنند. اگر به شهر مرسین ترکیه بروید، یکی از غذا‌های معروف آن تانتونی است.

برای تهیه این‌غذا ابتدا گوشت را آب‌پز می‌کنند و سپس برای سرخ کردن اقدام می‌شود. سرو این‌غذا با ترشیجات و ادویه‌های ترکیه طعم بی‌نظیری را به سفر شما اضافه خواهد کرد که برای مدت‌ها از آن یاد می‌کنید.

سخن آخر

در این‌مقاله سعی کردیم تا شما را با تعدادی از غذا‌های خوشمزه ترکیه آشنا کنیم. تعداد غذا‌های محلی و خوشمزه ترکیه زیاد است و ما فقط تعدادی از آن‌ها را برای نمونه نام بردیم تا شما را به فکر فرو ببریم. اگر برای قیمت بلیط تهران استانبول جستجو می‌کنید، بهتر است زمانی را برای دیگر برنامه‌های سفر مانند وعده‌های خود اختصاص دهید. مطمئن باشید اگر سفر خود به ترکیه را بدون میل برخی غذا‌های محلی آن بهایان ببرید، تجربه سفر را ناقص رها کرده‌اید.