هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 09:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 خرداد 1401 ساعت 11:51
چهارشنبه 25 خرداد 1401 11:11 ساعت
2022-6-15 11:51:37
شناسه خبر : 358349
در کمتر از یک هفته از سفر استانی رییس جمهور، وعده پیگیری نامه بانوی بختیاری در منطقه لبد بازفت چهارمحال و بختیاری محقق شد تا دولت بنا بر عهدی که با مردم دارد، وعده خود مبنی به رسیدگی به دغدغه نیازمند را در یکی از محروم‌ترین مناطق کشور تحقق ببخشد.
به گزارش رجانیوز؛ در کمتر از یک هفته از سفر استانی رییس جمهور، وعده پیگیری نامه بانوی بختیاری در منطقه لبد بازفت چهارمحال و بختیاری محقق شد تا دولت بنا بر عهدی که با مردم دارد، وعده خود مبنی به رسیدگی به دغدغه نیازمند را در یکی از محروم‌ترین مناطق کشور تحقق ببخشد.
 
نام "لبد" بیش از این نیز بر سر زبان‌ها افتاده بود، کی؟ زمانی که روستای " آبکار لبد" در فروردین سال ۱۳۷۷ دچار رانش زمین شد و روستا با افرادش زیر هزاران خروار خاک برای همیشه دفن شد و نام این منطقه کمتر شنیده می‌شد.
 
لبد بازفت منطقه‌ای است در دل کوهستان‌های زاگرس مرکزی که بخشی از جنگل‌های بلوط نیز در این بخش از جغرافیا واقع شده است همان منطقه‌ای که در زمستان‌ها با بارش برف بخشی از راه‌های روستایی این منطقه گاهی مسدود می‌شود.
 
بازفت یکی از محل‌های اسکان عشایر بختیاری است در فصل کوچ است، که در طول تاریخ بهار و پاییز از سمت خوزستان به چهارمحال و بختیاری و برعکس ییلاق و قشلاق دارند و بخشی از امنیت غذایی در اختیار مردم عشایر ساکن در این منطقه است.
 
هفته بیش فیلمی منتشر شد که یک بانوی سالخورده در مقابل خودرو رییس جمهور نامه‌ای به او می‌دهد و خواهان رفع مشکلات خود می‌شود.
 
اما در بهار گرم بازفت، کسی فکرش را هم نمی‌کرد رییس جمهور یک کشور که در همان روز در سخنرانی خود شهرکرد پیام ایران در خصوص آژانس بین‌المللی هسته‌ای را به غربی‌ها اعلام می‌کند، در سخت‌گذرترین منطقه چهارمحال و بختیاری درد و دل این بانوی بازفتی را گوش دهد و در کمتر از یک هفته به نامه‌اش ترتیب اثر داده شود.