هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 10:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 خرداد 1401 ساعت 10:21
چهارشنبه 25 خرداد 1401 10:16 ساعت
2022-6-15 10:21:12
شناسه خبر : 358337
فرماندار اوهایو با امضای قانونی تایید کرد کارکنان مدارس این ایالت از پاییز سال جاری می‌توانند با اسلحه به مدارس بروند.
فرماندار اوهایو با امضای قانونی تایید کرد کارکنان مدارس این ایالت از پاییز سال جاری می‌توانند با اسلحه به مدارس بروند.
 
به گزارش رجانیوز، فرماندار اوهایو با امضای قانونی اعلام کرد که کارکنان مدارس دولتی و خصوصی در این ایالت از پاییز امسال مجاز هستند سلاح حمل کنند.
 
به گزارش شبکه تلویزیونی‌ ای پی تی ان، با اجرای این قانون، افرادی که می‌خواهند مسلح باشند باید تا ۲۴ ساعت آموزش ببینند. برنامه آموزشی این افراد باید با تایید مرکز ایمنی مدارس در اوهایو باشد و مدارس در صورت نیاز می‌توانند ساعت‌های آموزشی کارکنان را بیشتر کنند.
 
در کنار امضای این قانون، فرماندار اوهایو از بودجه‌ای صد میلیون دلاری برای ارتقای امنیت مدارس و پنج میلیون دلاری برای ارتقای امنیت دانشکده‌ها خبر داده است.
 
این ایالت همچنین بیست و هشت نفر را به مرکز ایمنی مدارس افزوده است که کار آن‌ها ارائه آموزش براساس قانون جدید خواهد بود. فرماندار این ایالت گفته است هرچند ترجیح وی اقدام مدارس برای استخدام نگهبان مسلح برای مدارس است، اما این قانون دست مدارس را برای محافظت از کودکان بازتر کرده است.
 
امضای این قانون در حالی صورت می‌گیرد که شهرداران چند شهر بزرگ در ایالت اوهایو که همگی از دموکرات‌ها بودند از این تصمیم و کوتاهی قانونگذاران جمهوری خواه برای ارائه قانونی بر اساس پیشنهاد‌هایی برای کنترل سلاح انتقاد کرده اند. این شهرداران به دنبال طرحی برای بررسی جهانی سابقه افراد برای خرید سلاح بودند.
 
قوانین پرچم قرمز و افزایش سن مجاز برای خرید سلاح از ۱۸ به ۲۱ سال و منع فروش سلاح‌هایی که مثل آن در مدرسه یووالدی استفاده شده بود از جمله دیگر درخواست‌های دموکرات‌ها در این خصوص بود.
 
در سال گذشته (۲۰۲۱) ۱۲۰ کودک در خشونت‌های مسلحانه جان خود را از دست دادند در حالی که این شمار در سال ۲۰۲۰ میلادی ۹۶ نفر و در سال ۲۰۱۹ میلادی ۷۱ نفر بود.
 
چندی پیش در تیراندازی در دبستانی در شهر  یووالد در ایالت تگزاس آمریکا دست‌کم ۱۹ دانش آموز و دو بزرگسال کشته شدند. فرماندار تگزاس اعلام کرد که مظنون یک جوان ۱۸ ساله ساکن یووالد است. تیرانداز وارد مدرسه ابتدایی شد و به یک کلت و احتمالاً یک اسلحه بزرگتر مسلح بود. این مرگبارترین حادثه از این دست از زمان تیراندازی سال ۲۰۱۲ در مدرسه سندی هوک در ایالت کنتیکت است که در آن، ۲۰ کودک و شش تن از کارکنان مدرسه جان باختند.