هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 09:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 24 خرداد 1401 ساعت 10:49
سه شنبه 24 خرداد 1401 09:52 ساعت
2022-6-14 10:49:37
شناسه خبر : 358317
سخنگوی دولت اعلام کرد با پذیرش استعفای حجت‌الله عبدالملکی از سوی رئیس جمهور، محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی شده است.
به گزارش رجانیوز، سخنگوی دولت اعلام کرد با پذیرش استعفای حجت‌الله عبدالملکی از سوی رئیس جمهور، محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی شده است.
 
 «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت صبح امروز سه‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود، با اشاره به مصوبات اخیر هیأت وزیران اظهار داشت: هیأت دولت در راستای تحقق شعار سال آیین نامه حمایت از اشتغال دانش‌بنیان برای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان را به عنوان دومین آیین نامه مصوب در این حوزه تصویب کرد.
 
وی افزود: در شورای‌عالی ایرانیان خارج از کشور پیشنهادی از سوی وزیر خارجه مطرح شد مبنی بر تغییر ترکیب این شورا برای پیشبرد بهتر امور ایرانیان خارج از کشور که معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای حمایت از نخبگان خارج از کشور به ترکیب این شورا اضافه شد.
 
بهادری جهرمی ادامه داد: همچنین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یا معاون وی در امور مشمولان وظیفه برای پیگیری مشکلات مربوط به ایرانیان خارج از کشور، به ترکیب شورای‌عالی ایرانیان خارج از کشور اضافه شده است.
 
سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش به افزایش سفر مقامات خارجی به کشورمان اشاره کرد و گفت: امشب میزبان رئیس جمهور ترکمنستان هستیم و هفته آینده نیز میزبان رئیس جمهور قزاقستان خواهیم بود که همه این رفت‌وآمدها در راستای تعاملات دیپلماسی و توسعه روابط با کشورهای دوست خواهد بود.
 
وی افزود: دولت در پی بهره‌بردای از بازارهایی است که تاکنون کمتر به آن‌ها توجه شده است و بازارهای هدف منطقه‌ای و بازارهایی که دسترسی به آنها سهولت دارد، در اولویت هستند.
 
بهادری جهرمی درباره استعفای وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز توضیح داد: روز گذشته استعفای دکتر عبدالملکی مورد پذیرش رئیس جمهور قرار گرفت و از تلاش‌های وی در دوران تصدی وزارت کار تشکر و تقدیر می‌کنیم؛ البته همکاری آقای عبدالمکی با دولت ادامه خواهد داشت و به‌عنوان مشاور رییس جمهور فعالیت خواهد کرد.
 
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد که «دکتر محمدهادی زاهدی وفا به‌عنوان سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول به کار خواهد شد».