هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 8 خرداد 1401 ساعت 10:37
يكشنبه 8 خرداد 1401 10:23 ساعت
2022-5-29 10:37:19
شناسه خبر : 358002
بر اساس آخرین گزارش مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری، تعداد جهانی موارد آبله میمونی از ۲۰۰ مورد فراتر رفته و افزایش روزانه در ۲۱ کشور ادامه دارد.
بر اساس آخرین گزارش مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری، تعداد جهانی موارد آبله میمونی از ۲۰۰ مورد فراتر رفته و افزایش روزانه در ۲۱ کشور ادامه دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از وب مد، این آژانس ۲۱۹ مورد تأیید شده در سراسر جهان را گزارش کرد.
 
«سوزان هاپکینز» مشاور ارشد پزشکی آژانس امنیت سلامت بریتانیا، می‌گوید: اگر کسی مشکوک است که ممکن است بثورات یا ضایعات در قسمتی از بدن خود داشته باشد، به ویژه اگر اخیراً شریک جنسی جدیدی داشته است، باید تماس خود را با دیگران محدود کند و در اسرع وقت با پزشک تماس بگیرد.
 
در اتحادیه اروپا، ۱۲ کشور حداقل یک مورد را گزارش کرده اند که بیشترین تعداد مورد تاکنون در اسپانیا با ۵۱ مورد و پس از آن پرتغال با ۳۷ مورد قرار دارد.
 
مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری اعلام کرده که اکثر ۱۱۸ مورد در اروپا در مردان جوان شناسایی شده است، به ویژه آنهایی که همجنسگرا، دوجنسگرا یا مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، هستند.
 
در بسیاری از این موارد، بیماران برای بثورات پوستی در ناحیه تناسلی یا اطراف آن به دنبال مراقبت‌های پزشکی بوده اند که نشان می‌دهد انتقال ویروس در طی تماس فیزیکی نزدیک در حین رابطه جنسی اتفاق می‌افتد.
 
آبله میمون یک عفونت مقاربتی نیست- به این معنی که ویروس از طریق مایعات منی یا واژن منتقل نمی‌شود- اما قطرات ویروسی می‌توانند در طول تماس نزدیک پخش شوند.
 
تاکنون هیچ مورد مرگ و میر در میان موارد اروپایی گزارش نشده است و عفونت‌ها خفیف بوده اند.
 
مقامات بهداشت عمومی در سراسر جهان برای موارد مثبت بیشتر آماده می‌شوند زیرا نمونه‌های مشکوک بیشتری به آزمایشگاه‌های آزمایش توالی یابی ژنتیکی می رسند. کانادا ۱۱ مورد دیگر را در این هفته در کبک تأیید کرده است که مجموع آن را به ۱۶ مورد رساند.
 
بر اساس گزارش محققان، واکسن Jynneos، یک واکسن آبله، حدود ۸۵ درصد در برابر آبله میمون مؤثر است.