هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 25 مرداد 1401
ساعت 23:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 6 خرداد 1401 ساعت 22:09
جمعه 6 خرداد 1401 22:08 ساعت
2022-5-27 22:09:45
شناسه خبر : 357950
اسم مافیای خودرو را همه شنیده ایم اما اگر‌ میخواهید بدانید مافیای خودرو یعنی چه به این روایت کوتاه روزهای اخیر دقت کنید. خبری کوتاه که به یکباره در میان اخبار پرالتهاب این روزها در صدر اخبار خودرویی قرار گرفت این بود: علیرضا زاهدیان مدیرعامل پارس خودرو بازداشت شد.
 
 برای ما مردم عادی از همه جا بی خبر این می تواند خبر خوبی باشد که دوباره یک مدیر خودرویی برکنار شد تا شاید در مسیر ارتقای کیفیت خودروهای کشور اتفاقی افتاده باشد. اما این همان خط باطلی است که مافیای شبکه عنکبوتی و پیچیده خودرو دنبال می کند تا از فضای ملتهب و گله مندی مردم ماهی خود را از آب گل آلود بگیرد.
 
مدیرعامل بازداشت شده پارس خودرو تنها ۱۰ روز در مسند سرپرستی این شرکت قرار گرفت.‌ او اما پیش از این هم زمانی که در شرکت مگاموتور در تحریم اول یک تنه پنجه در پنجه مافیا می انداخت، عاقبت دلسوزی و مسئولیت پذیری که یادگار سال های دفاع مقدس بود را دیده بود. در آن سال ها باج ندادن او به فرانسوی ها و مافیای داخلی خودرو کافی بود تا با فشار به بالادستی ها به بیرون از صنعت پر درد و مشقت خودروسازی هدایت شود. 
 
زاهدیان حالا دوباره برگشته بود تا کار نیمه تمام خود را تمام کند و امیدی باشد برای آنان که تولید و صنعت این کشور را رو سفید می خواهند. او در دوره اول تحریم های خودروسازی تمام تلاش خود را کرد که به سهم خود صنعت خودروسازی را از گرداب تحریم و تهدید نجات دهد اما بهای تلاش او دوری از این صنعت بود.‌
 
حالا تنها ۱۰ روز پس از انتصاب دوباره او با توجه به اتفاقی که در محل قبلی ایشان اتفاق افتاده است، باز مافیا دست به کار شده و در شب غفلت و بی خبری رسانه های بیدار، می‌خواهند او را از مسند سرپرستس شرکت مهم پارس خودرو به زیر بکشند.
 
همه اینها در شرایطی است که هنوز علیرضا زاهدیان از سوی گروه خودروسازی سایپا سرپرست پارس خودرو است و در حالی که همگان در حال رفع مشکل پیش آمده هستند ، مافیای فرصت طلب خودرو دندان طمع برای این پست حساس را تیز کرده و از طریق شبکه های عنکبوتی به معرفی افراد مختلف برای جایگزینی دست وپا می‌زنند. 
 
برای مدیری که یادگار دوران دفاع مقدس است و زرق و برق این روزها او را از عهد دیرینش دور نکرده و زندگی ساده و به دور از تجملات در کنار دانش و تجربه سال ها کار تخصصی در خودروسازی از وی مدیری انقلابی و متعهد ساخته است، این رویدادها شاید عجیب نباشد اما برای مردمی که هنوز امیدشان ناامید نگشته صدها افسوس به دنبال دارد.
 
مافیای خودرو هیولای هفتاد سری است که از بلعیدن امکانات و ثروت های این مرز و بوم سیر نمی شود و به مجرد اینکه احساس خطر بکند هرچه در مقابلش می بیند را نابود می کند. حتی اگر تنها چند روز از انتصاب مدیری لایق و متعهد گذشته باشد. زخم مافیای خودرو بر پیکر تولید و صنعت کشور هزاران بار کاری تر از تحریم هایی است که خیال به زمین‌ زدن ایران عزیز را دارد.