هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 3 خرداد 1401 ساعت 15:03
سه شنبه 3 خرداد 1401 14:49 ساعت
2022-5-24 15:03:59
شناسه خبر : 357909
ظهر دیروز برج در حال ساخت «متروپل» در خیابان امیری آبادان فروریخت، آخرین گزارش‌ها از کشته شدن ۱۰ نفر خبر می‌دهند. دادستان عمومی  خوزستان نیز از افزایش بازداشت شدگان این حادثه به ۸ نفر خبر داد.
ظهر دیروز برج در حال ساخت «متروپل» در خیابان امیری آبادان فروریخت، آخرین گزارش‌ها از کشته شدن ۱۰ نفر خبر می‌دهند. دادستان عمومی خوزستان نیز از افزایش بازداشت شدگان این حادثه به ۸ نفر خبر داد.
گروه اجتماعی- رجانیوز : ظهر روز گذشته ساختمان متروپل معروف به برج دوقلو آبادان فروریخت اخبار لحظه به لحظه روز دوم این حادثه را می توانید در این گزارش بخوانید.
 
کار آواربرداری و امدادرسانی حادثه ریزش برج در آبادان در روز دوم این حادثه همچنان ادامه دارد فیلم اختصاصی خبرنگار فارس از محل حادثه متروپل را در صبح امروز ببینید.
 
 
افزایش تعداد مصدومان حادثه متروپل آبادان
رئیس جمعیت هلال احمر کشور در گفت ‎وگو با  فارس گفت: تعداد مصدومان این حادثه به ۳۹ نفر افزایش یافته است.
 
شمار جان‌باختگان حادثه ریزش ساختمان در آبادان به 10 تن رسید
وحید شعبانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان به خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: سه جسد جدید در طبقه اول ساختمان فروریخته مترو پل شناسایی شد و  متاسفانه  آمار  فوت شدگان این حادثه تا کنون به ۱۰ نفر رسیده است.
وی گفت: یکی از این سه متوفی جدید از ساختمان خارج شده است و تلاش ها برای خروج دو پیکر دیگر ادامه دارد.
 
 
دستگیری ۱۰ نفر دخیل در حادثه متروپل/مالک و پیمانکار  جزو جان‌باختگان 
صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد:حسین حمیدپور شهردار فعلی و دو شهردار قبلی در بین ۱۰ فرد دستگیر شده هستند.
وی ادامه داد:شناسایی سایر عوامل مقصر در حادثه ریزش برج متروپل آبادان ادامه دارد.
 
 
تعداد جانباختگان متروپل به ۱۱ نفر رسید
صادق جعفری چگنی  دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: بازداشت شدگان شامل شهردار فعلی آبادان و دو شهردار سابق و نیز تعدادی از کارکنان شهرداری و ناظرین این پروژه هستند و در جهت برخورد با سایر متخلفین، دستور بازداشت تعداد دیگری نیز صادر شده است.
 
وی افزود: مالک و پیمانکار اصلی ساختمان نیز که از متهمان بوده و دستور بازداشت وی صادر شده بود، در جریان ریزش ساختمان در محل بوده و جسد وی از زیر آوار بیرون آورده شده است.
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان بیان داشت: همه اجساد جهت تعیین هویت، به پزشکی قانونی منتقل شده‌اند.
 
جعفری چگنی تصریح کرد: با دستور دادستان کل کشور مبنی بر نظارت مستقیم بر موضوع، بلافاصله در محل حاضر و اکنون به همراه دادستان شهرستان آبادان در محل حاضر هستیم.
 
وی افزود: عملیات آواربرداری از ساختمان ادامه دارد و امنیت عمومی جهت حفاظت از اموال مردم در محل و فروشگاه‌های اطراف تامین شده است.
 
 
امداد رسانی به حادثه دیدگان ساختمان متروپل ادامه دارد
امداد رسانی به حادثه دیدگان ساختمان متروپل همچنان ادامه دارد احتمال ریزش بخش های دیگر ساختمان وجود دارد گزارش خبرنگار فارس از محل حادثه را ببینید.
 
هویت جسد مالک ساختمان متروپل تایید شد 
صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان  در گفت و گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد:بلافاصله پس از وقوع حادثه، دستور بازداشت نامبرده و تعدادی از متخلفین و مسببین حادثه از سوی مرجع قضایی صادر شده بود که تعدادی از آن‌ها بازداشت شده‌اند. 
 
وی ادامه داد:باتوجه به‌ کشف اسناد هویتی حسین عبدالباقی، مالک برج مترو پل و یکی از متهمین اصلی پرونده در البسه‌ی یکی از قربانیان حادثه که غیر قابل تشخیص بوده، دستورات مقتضی جهت تشخیص هویت متوفی از طریق واحد تشخیص هویت فراجا و پزشکی قانونی صادر شد که در نهایت هویت وی مورد تایید قرار گرفت.
 
وزیر کشور: افراد بسیاری از زیر آوار متروپل نجات یافتند
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، احمد وحیدی وزیر کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حجم ریزش آوار ‌بسیار زیاد است و به دلیل باریک بودن خیابان منتهی به محل حادثه قدری کار مشکل است.
 
وی افزود: خوشبختانه از روز گذشته تا کنون امدادرسانان بدون وقفه در حال امدادرسانی هستند و بسیاری از افراد گرفتار شده در زیر آوار را هم نجات داده اند.
 
 ۵۰ نفر همچنان زیر آوار‌ «متروپل» حبس هستند
مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در جمع خبرنگاران مستقر در محل حادثه ریزش متروپل با تشریح آخرین وضعیت مصدومان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان اظهار کرد: تاکنون 33 نفر در این حادثه مصدوم شده‌اند.
 
وی با بیان اینکه ‌طبق مشاهدات عینی همچنان 50 نفر زیر آوار گرفتار‌ند که تلاش برای نجات آنها ادامه دارد، افزود: 50 دستگاه آمبولانس و چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل حادثه مستقر هستند و یک فروند بالگرد نیز در فرودگاه آبادان برای اعزام فوری مصدومان مستقر است.
 
خالدی گفت: با توجه به امکانات لازم پزشکی در آبادان تاکنون مصدومی به مرکز استان اعزام نشده است.
 
وی افزود: با دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی همه امکانات برای خدمات رسانی به مصدوم فراهم شده و یک هواپیما در تهران برای انتقال بیماران در صورت نیاز آماده است.
 
چهارشنبه در آبادان و خرمشهر عزای عمومی اعلام شد
حجت الاسلام موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز در پی درگذشت تعدادی از شهروندان خوزستانی در حادثه ریزش ساختمان متروپل و مصدودیت تعدادی دیگر، روز چهارشنبه را عزای عمومی اعلام کرد.
 
 همچنین در پیامی دیگر ضمن تسلیت این رخداد غم‌بار به خانواده های مصیبت دیده حادثه، خواستار پیگیری سریع و بدون ملاحظه عوامل و موجبان حادثه، از سوی مسئولان ذیربط شد.
منبع: فارس