هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 7 تير 1401
ساعت 02:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 خرداد 1401 ساعت 11:35
دوشنبه 2 خرداد 1401 09:29 ساعت
2022-5-23 11:35:08
شناسه خبر : 357860
رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه برآورد ما این است که بیش از ۴ میلیون زائر به سفر اربعین بروند، گفت: احتمال دارد از سوی طرف عراقی در سفر زمینی به عتبات ویزا لغو شود.
رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه برآورد ما این است که بیش از ۴ میلیون زائر به سفر اربعین بروند، گفت: احتمال دارد از سوی طرف عراقی در سفر زمینی به عتبات ویزا لغو شود.
 
به گزارش رجانیوز، مجید میراحمدی، در پایان جلسه امروز این ستاد در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه ستاد اربعین با حضور رؤسای کمیته‌ها و استانداران ایلام، خوزستان و کرمانشاه برگزار شد.
 
وی ادامه داد: استانداران گزارش‌های خود را اعلام کردند. یکی از موضوعات این جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی در این رابطه بود و با وجود اینکه در دو سال گذشته پروژه عمرانی تعطیل شده بود اما با اقدامات مؤثر در ماه‌های اخیر این عقب ماندگی جبران شد.‌
 
رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: یکی دیگر از موضوعات ما در رابطه با اربعین مواجه شدن با فصل گرما یکی دیگر از مسائلی است که ما با آن مواجه هستیم و نیازمند برنامه‌ریزی حساس و دقیق هستیم تا زائران با مشکل جدی در زمینه گرمازدگی مواجه نشوند تلاش‌های زیادی صورت گرفته ایجاد سایبان ایجاد کارخانه تولید یخ و … است.
 
وی با اشاره به گزارش سفیر ایران در عراق گفت: آخرین گزارشی که سفیر ما در عراق اعلام کرده اند این است که دولت عراق اعلام کرده برای اربعین ویزا نخواهند داشت. برآورد ما نیز بیش از ۴ میلیون زائر در این ایام است.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر تردد از مرز زمینی به عراق با ویزا امکان پذیر است، گفت: احتمالاً در چند روز آینده حضور زائران از طریق مرز زمینی بدون ویزا را اعلام خواهند کرد البته این هنوز قطعی نیست.