هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 خرداد 1401 ساعت 10:20
دوشنبه 2 خرداد 1401 10:19 ساعت
2022-5-23 10:20:30
شناسه خبر : 357844
اگر نگهداری زعفران را به درستی انجام ندهیم، زعفران کیفیت اصلی خود و عطر و طعم اصلی خود را در مدت زمان کوتاهی از دست می دهد. از آن جایی که، گیاه زعفران از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است و همه افراد هم از خاصیت فوق العاده زعفران تازه و با کیفیت اطلاع دارند، از این رو نگهداری زعفران هم اهمیت بسیار زیادی دارد.

در ادامه می خواهیم شما را کاملا با روش های نگهداری صحیح زعفران آشنا کنیم حتما ما را همراهی کنید. شما می توانید زعفران را هم به صورت خشک و هم به صورت دم کرده نگهداری کنید که، در ادامه ما هر دو روش را به شما آموزش می دهیم. 

زعفران را چگونه نگهداری کنیم؟

روند نگهداری زعفران به چه صورت است؟

نگهداری زعفران خشک به صورت عمده:

اگه شما کشاورز زعفران کار هستید و یا اینکه در زمینه خرید زعفران عمده و فروش آن فعالیت دارید، باید بدانید که نگهداری درست و اصولی زعفران می‌توانید تا چندین میلیون تومان به ازای هر کیلوگرم روی قیمت زعفران تاثیر بگذارد.

نگهداری زعفران به صورت خشک

شرایط نگهداری زعفران خشک به این صورت است که باید زعفران را در یک محیط خشک و تاریک و در دمای اتاق نگهداری کنید و نکته مهم دیگر این است که زعفران به هیچ عنوان نباید در مقابل نور خورشید باشد.

و دلیل آن هم این است که، نور آفتاب باعث کاهش رنگ زعفران می شود و هم چنین کیفیت زعفران را بسیار پایین می آید و عطر و بوی واقعی خود را هم از دست می‌دهد.

در رابطه با دمای مناسب برای نگهداری زعفران گفته شده است که مناسب ترین دما 20 درجه است و میزان رطوبت هوا هم باید کمتر 40 درصد باشد. وجود حشرات و جونده ها هم برای محل نگهداری زعفران مضر بوده و حتما باید محل نگهداری را از وجود این حشرات پاک کنید.

و اما نکته اخر در رابطه با ظرف زعفرانی است که در آن نگهداری می شود. بسته بندی فلزی جز بهترین ظرف هایی است که می توان از آن به عنوان ظرف و بسته بندی نگدارنده زعفران استفاده کرد که به خوبی از زعفران ما نگهداری کرده و آن را تازه و با کیفیت نگه میدارد.

ظروف شیشه ای برای نگهداری زعفران توصیه نمی شود اما اگر می خواهید از ظروف شیشه استفاده کنید این نکته را درنظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید نور ببیند و در مقابل نور خورشید باشد.

نگهداری زعفران

نگهداری زعفران به صورت دم کرده:

برای نگهداری زعفران به صورت دم کرده ، باید زعفران را به طور کامل با دستگاه آسیاب زعفران ، آسیاب کنید تا به طور کامل پودر شود سپس زمان آن فرا رسیده است که زعفران را دم کنید.

روش های مختلفی برای دم کردن زعفران وجود دارد ( دم کردن زعفران با یخ ، دم کردن زعفران با آب جوش و... ) که به دلخواه می توانید یک روش را انتخاب کرده و زعفران خود را دم کنید و پس از دم کردن زعفران ، آن را رد ظرفی در بسته ریخته و فریز کنید.

تا چه زمانی می شود از زعفران خشک نگهداری کرد؟

زعفران را می توانیم تا چندین سال نگهداری کنیم اما با گذشت زمان از خریداری و نگهداری زعفران میزان کیفیت اصلی آن و رنگ و عطر و بوی آن هم کاهش پیدا می کند ، بهتر است که حداکثر زمان تا ۲ سال زعفران خود را مصرف کنید.

معمولا در بازار زعفران‌ها به دو دسته امسالی و پارسالی تقسیم می‌شود. زعفران امسال  به زعفرانی گفته می‌شود که در همان سال برداشت شده است. زعفران پارسالی به زعفرانی که یک سال قبل برداشت شده است گفته می‌شود.

این دو دسته یعنی زعفران امسالی و زعفران پارسالی، اختلاف زیادی در قیمت روز زعفران دارند. این اختلاف قیمت بخاطر کم شدن خواص و رنگ، عطر و بو می‌باشد.

نگهداری زعفران در یخچال

نگهداری زعفران در یخچال

مدت زمان نگهداری زعفران در بخچال حداکثر تا دو هفته است زیرا پس از دو هفته زعفران کیفیت اصلی و اولیه خود به همراه رنگ و بوی بی نظیر خود را از دست می دهد.

برای نگهداری زعفران در یخچال ابتدا باید زعفران را دم کنید و دم کرده زعفران در یخچال فریزر نگهداری کنید. برای فریز کردن زعفران هم ، بهتر است که زعفران دم کرده را داخل قالب های کوچک یخ بریزید تا استفاده از آن آسان باشد.

ویژگی های زعفران تازه و مقایسه زعفران تازه با زعفران کهنه

معمولا زعفران تازه بوی زیادی ندارداما در صورتی که زعفران اصل را در یک ظرف در بسته قرار دهید بعد از چند روز عطر فوق العاده ای به خود میگیرد که هر کسی را حیرت زده میکند.

علاوه بر عطر و بو ، زعفران تازه دارای رنگ دهی فوق العاده ای است و با دم کردن آن متوجه رنگ بی نظیر آن می شوید و نکته قابل ذکر در رابطه با رنگ دهی زعفران این است که زعفران اصل حداقل به سی دقیقه زمان نیاز دارد تا به رنگ دهی فوق العاده خود برسد.

مشخصات زعفران کهنه

هر چه از فصل برداشت زعفران فاصله بگیریم تشخیص زعفران تازه و کهنه سخت تر می شود به این صورت که در فصل تولید و برداشت زعفران به دلیل نرم بودن کلاله های زعفران تازه ، تشخیص زعفران کهنه از تازه آسان تر است و هر چه زعفران با روش صحیح تر و درست تر خشک شود باز هم تشخیص کهنه و تازه بودن آن سخت می شود.

زعفران کهنه بر خلاف زعفران تازه که دارای کلاله های نرم و لطیف است ، کلاله های خشک و بسیار شکننده دارد. هم چنین هر چه زعفران کهنه تر باشد میزان سرعت رنگ دهی آن بالا است و به سرعت رنگ می دهد و زعفران تازه دیر تر و سخت تر از زعفران کهنه رنگ می دهد.

آسیاب کردن زعفران کهنه به دلیل خشک بودن کلاله های آن بسیار راحت تر از زعفران تازه بوده که دارای کلاله های نرم است.

سخن آخر

اما در آخر باید بگوییم که ، هیچ راه و روشی مطمئن تر از خرید زعفران درجه یک از فروشگاه های معتبر در سطح بازار و یا فروشگاه ها و سایت های آنلاین و اطلاع داشتن از قیمت زعفران روز و یا تازه و کهنه بودن زعفران نیست چون که شما با خرید از فروشگاه های معتبر و قابل اعتماد دیگر جای نگرانی برای دانستن اصل بودن و یا با کیفیت بودن زعفران خریداری کرده خود ندارید.