هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 خرداد 1401 ساعت 10:08
دوشنبه 2 خرداد 1401 10:07 ساعت
2022-5-23 10:08:41
شناسه خبر : 357838

برای خرید عمده‌ هر محصول کشاورزی اعم از پیاز زعفران، چندین روش وجود دارد. ما با بررسی نکاتی که برای خرید باید به آن‌ها توجه کنید و همچنین مقایسه روش‌های خرید و مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها به سوال «پیاز زعفران از کجا بخرم؟»  پاسخ می‌دهیم.

نکات لازم برای انتخاب روش خرید پیاز زعفران

پیاز زعفران از کجا بخرم؟

  • در روش خرید باید انواع مختلف پیاز موجود باشد تا خریدار قدرت انتخاب داشته باشد.
  • بهتر است که هماهنگی ارسال بر عهده فروشنده باشد.
  • اطلاعات لازم برای راهنمایی خریدار داشته باشند.
  • خدمات پس از فروش داشته باشند.
  • برقراری  ارتباط راحت باشد.
  • کیفیت محصولات بالا باشد.
  • قیمت مناسب و منطقی باشد.

خرید مستقیم  پیاز زعفران از کشاورز:

اولین روش خرید پیاز زعفران به صورت عمده یا جزئی، خرید مستقیم از کشاورزان فعال در آن حوزه می‌باشد. خرید زعفران از کشاورز مزایا و معایب خاص خود را دارد. قیمت پیازهای زعفران در خرید مستقیم از کشاورز مناسب‌تر و پایین‌تر است و توجیه اقتصادی دارد.

برای خرید به این روش، ابتدا باید کشاورزان تولیدکننده زعفران را شناسایی کنید. سپس به دنبال برقراری ارتباط با آن‌ها باشید. که این کار دشواری‌های زیادی دارد چرا که ممکن است در منطقه و ناحیه‌ شما کشاورز تولیدکننده پیاز زعفران وجود نداشته باشد و مجبور باشید که به مناطق و حتی استان‌های دیگر مراجعه کنید.

از دیگر معایب این روش نبود خدمات پشتیبانی و ارسال است. به طوری که شما پس از برقراری ارتباط با کشاورز مجبور خواهید بود که هماهنگی‌های ارسال و انتقال را خود شما انجام دهید. از دیگر معایب خرید مستقیم از کشاورز این است که معمولا یک کشاورز پیازهای یکسانی دارد. بدین معنی که ممکن است اغلب پیازهای زعفران آن دارای یک رنج مشخص از وزن باشند. و یا حتی اگر تنوع داشته باشند احتمالا به دلیل نداشتن انبار با شرایط مناسب برای نگهداری کوتاه مدت پیازها فرصت تفکیک و جداسازی آن‌‌ها را ندارد. زیرا محصولات کشاورزی فسادپذیری بالایی دارند و کشاورزان در صورت نداشتن انبار با شرایط لازم باید محصولات خود را هرچه سریع‌تر به فروش برسانند.

اما مزیت عمده این روش که قبلا ذکر شد قیمت مناسب و دیگری بررسی کیفیت پیاز به طور مستقیم و نزدیک توسط خود شما است. شما در این روش پیاز‌ها را از نزدیک بررسی می‌کنید و با خیال آسود‌ه‌تری خرید می‌کنید. امکان کلاهبرداری در این روش بسیار کم است.

راهنمای خرید پیاز زعفران

خرید پیاز زعفران از واسطه:

روش دوم برای خرید محصولات کشاورزی مانند پیاز زعفران، خرید از واسطه‌ها است. واسطه‌ها افراد یا مجموعه‌هایی هستند که محصولات را از کشاورزان خریده و با قیمت چند برابری و بسیار بالاتر به مصرف‌کننده می‌فروشند. البته که این قیمت چند برابری تا بخش اندکی مربوط به هزینه‌های خرید، انتقال و انبارداری می‌باشد.

ناگفته نماند که واسطه‌ها خرید محصولات را راحت‌تر می‌کنند چرا که شناسایی و برقراری ارتباط با آن‌ها ساده‌تر از ارتباط با کشاورز است. و احتمال حضور آن‌ها در منطقه خود شما بسیار بالا است. و اینکه واسطه‌ها اغلب تنوع محصول دارند و شما قدرت انتخاب خواهید داشت.

بزرگترین ایراد این روش کلاهبرداری‌های زیادی است که در این حیطه صورت می‌گیرد. چرا که بعضی از افراد و مجموعه‌های واسطه‌ای صرفا به دنبال سود خود هستند و به منفعت مصرف‌کننده فکر نمی‌کنند. از این رو ممکن است که پیازهای با کیفیت پایین و با بازدهی کم اما قیمت بالا به دست شما برسانند. معمولا واسطه‌ها خدمات پس از فروش ندارند و به شما تعهدی بعد از خرید ندارند. غالبا در این روش نمی‌توان به مقدار کم پیاز زعفران خریداری کرد و خرید باید با حجم بالا صورت گیرد.

خرید پیاز زعفران از کسب و کارهای آنلاین:

گزینه‌ی دیگر برای خرید محصولات کشاورزی اعم از پیازهای زعفران، که اخیرا بازار آن هم داغ است خرید از کسب و کارهای آنلاین است. این گزینه فوایدی زیادی دارد. اولین و مهم‌ترین مریت ابن روش برقرای ارتباط آسان و بسیار راحت با فروشنده است.

در این روش شما می‌توانید رقبای فعال در این حوزه را مقایسه کنید و بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. این کسب و کارها دارای ارسال هستند و مسئولیت هماهنگی‌ها برای انتقال و ارسال محصولات بر عهده شما نیست.

در این روش نیز کلاهبرداری زیاد است. ممکن است شما هزینه محصولات و هزینه ارسال را پرداخت کنید اما هیچ محصولی به دست شما نرسد. و یا این که محصولی که به دست شما می‌رسد چیزی که می‌خواستید نباشد. برای مثال ممکن است شما پیازهای درشت برای کشت گلخانه‌ ای سفارش داده باشید اما پیازهای کوچکی برای شما ارسال شده باشد.

از معایب دیگر این روش این است که شما نمی‌توانید از نزدیک کیفیت محصولات را بررسی کنید. و ممکن است چیزی که به شما معرفی و نشان داده می‌شود با چیزی که واقعا هست، تفاوت‌های زیادی داشته باشد.

کسب و کارهای آنلاین اغلب دارای خدمات پس از فروش هستند اما این که واقعا به شما خدماتی بدهند یا خیر، مسئله‌ای مبهم و سوال برانگیزی است. زیرا در دنیای اینترنت برای پیشی گرفتن از رقبا، مطالب دروغ زیادی گفته می‌شود.

گل زعفران

خرید پیازهای زعفران از کشاورزان، بدون واسطه و به صورت آنلاین:

مجموعه‌هایی وجود دارد که صفر تا صد کارها را بر عهده دارند. این مجموعه‌ها ممکن است شرکت‌های تولید کننده و توزیع کننده محصولات کشاورزی باشند. و یا ممکن است فروشگاه‌های اینترنتی باشند که خود کشاورزان این فروشگاه‌ها را اداره می‌کنند.

مجموعه کشاورزی ماه کشت یکی از معتبر ترین شرکت ها کشت و  فروش پیاز زعفران است که توسط کشاورزان تولیدکننده زعفران و پیاز زعفران اداره می‌شود. این مجموعه دارای آموزش‌ها و خدمات پس از فروش بسیار عالی است که در صورت خرید از خود مجموعه به طور تضمینی پیاز‌ها و زعفران تولیده شده توسط شما را خریداری می‌کنند.

در این مجموعه‌ها محصولات توسط کشاورزان خود مجموعه تولید می‌شود و به فروش می‌رسد. این روش بدون واسطه است. به همین دلیل قیمت‌ها مناسب‌تر و منطقی‌تر هستند.

این روش مزایای خرید از کشاورز، خرید از واسطه و خرید از کسب و کارهای آنلاین را دارد اما بخش عمده‌ی معایب آن‌ها را ندارد.

به دلیل خرید مستقیم از کشاورز قیمت‌ها مناسب هستند. برقراری ارتباط بسیار ساده و به چندین روش مانند تماس تلفنی، استفاده از برنامه‌های پیامرسان و از طریق سایت می‌باشد. بدون واسطه است بنابراین خود کشاورز که با تحمل شرایط سخت، محصول با کیفیت را تولید کرده است، سود بیشتری خواهد برد. خدمات پس از فروش دارند و مسئولیت ارسال و رساندن محصولات به دست مشتری را برعهده دارند.

مزیت مهم این روش این است که چون شما با خود کشاورز و کارشناسان کشاورزی به صورت مستقیم در ارتباط هستید، می‌توانید تمامی سوالات خود را از آن‌ها بپرسید و اطلاعات لازم برای کاشت زعفران در زمین را از آن‌ها بگیرید.

این مجموعه‌ها دارای انواع پیاز زعفران هستند و شما می‌توانید بین انواع پیاز، پیاز مد نظر خود را خریداری کنید و همچنین خرید در هر حجمی آزاد است و شما حتی می‌توانید برای  کشت‌های خانگی نیز پیاز تهیه کنید.

این روش نیز معایب خود را دارد. برای مثال ممکن است افراد سودجود خود را به عنوان  فروشنده بدون واسطه محصولات کشاورزی معرفی کنند و از شما درخواست پرداخت هزینه کنند، بدون این که محصولی را به شما ارائه بدهند. و یا ممکن است محصولی که به شما تحویل می‌دهند کیفیت پایینی داشته باشد. اما در این عصر که اغلب ارتباطات به صورت مجازی و از راه دور است، این مهارت و دقت است که می‌تواند شما را از این قبیل مسائل و مشکلات دور کند. شما باید از فروشگاه ها و مجموعه‌های معتبر خرید کنید که به شما تضمین خرید می‌دهند. بدین صورت که اگر از کیفیت محصولات رضایت نداشتید، بتوانید آن‌ها را مرجوع کنید.

داشتن اطلاعات کافی از رکن‌های اساسی برای کشت هر محصولی است. از مجموعه‌ای خرید کنید که تبحر کافی را داشته باشد و بتواند شما در کشت پیازها راهنمایی و کمک کند.