هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 7 تير 1401
ساعت 00:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 1 خرداد 1401 ساعت 14:28
يكشنبه 1 خرداد 1401 13:27 ساعت
2022-5-22 14:28:20
شناسه خبر : 357815
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: نشست مشترک کمیسیون اصل ۹۰ و فراکسیون محیط زیست مجلس در مورد مرگ توله یوزپلنگ‌های ایران فردا برگزار می‌شود.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: نشست مشترک کمیسیون اصل ۹۰ و فراکسیون محیط زیست مجلس در مورد مرگ توله یوزپلنگ‌های ایران فردا برگزار می‌شود.
 
سمیه رفیعی با اعلام برگزاری نشست مشترک کمیسیون اصل ۹۰ و فراکسیون محیط زیست مجلس به منظور بررسی مرگ توله یوزپلنگ‌های ایران با انتقاد از اینکه وضعیت یوزپلنگ‌های ایرانی بحرانی است، گفت: طی چند دهه اخیر علی‌رغم صرف اعتبارات داخلی و بین‌المللی به طور مرتب جمعیت یوزهای ایرانی روندی کاهشی داشته است به شکلی که هم‌اکنون جمعیت این گونه بر اساس طبقه بندی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در طبقه‌بندی «در معرض خطر بحرانی» قرار گرفته است.
 
وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تولید مثل یوز ایرانی در اسارت طی سال‌های گذشته افزود: تولد ۳ توله یوز ایرانی طی چند هفته گذشته بارقه‌های امید را در این زمینه رقم زده بود که متاسفانه به دلیل سهل‌انگاری‌های صورت گرفته تا کنون ۲ توله یوز تلف شده و وضعیت توله سوم نیز بحرانی است.
 
وی تاکید کرد: با درخواست فراکسیون محیط زیست مجلس، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز به طور همزمان به این موضوع ورود کرده و قرار است روز شنبه وضعیت حفاظت و اتفاقات رخ داده در این خصوص در جلسه‌ای با حضور مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست، کارشناسان و مسوولان پروژه احیای یوز در اسارت در مجلس شورای اسلامی برگزار شود.
 
وی با اشاره به اینکه موضوع حفاظت از یوزپلنگ‌های ایرانی از حساسیت ویژه‌ای در مجلس برخوردار است گفت: به طور قطع مجلس با هرگونه اهمال در این خصوص برخورد جدی خواهد کرد.
 
منبع: خانه ملت