هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 9 تير 1401
ساعت 00:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 1 خرداد 1401 ساعت 11:59
يكشنبه 1 خرداد 1401 11:49 ساعت
2022-5-22 11:59:54
شناسه خبر : 357800

گروه سیاسی-رجانیوز: رئیس جمهور در حکمی «سید احمد عبودتیان» را به عنوان «دستیار رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت» منصوب و فرمانداران سراسر کشور را موظف به معرفی و انتصاب دستیار مردمی کرد.

 

در حکم آیت‌الله رئیسی هدف از ایجاد چنین سازوکاری «تحول مردم پایه و عدالت محور با تأکید بر ظرفیت جوانان» و «ارتقای اعتماد و امید مردم به دولت» از طریق «افزایش نقش و مشارکت مردم در اداره امور کشور»، «توسعه کارآمدی دولت در حل مسائل کشور به پشتوانه مردم»، «شتاب‌دهی به تحقق حکمرانی مردمی» و «غلبه بر سازوکارهای ناکارآمد، پرهزینه و زمان‌بر بروکراتیک» در پیشبرد اهداف «دولت مردمی» است.

 
 رئیس‌جمهور همچنین در این حکم، کلیه مقامات، دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی را در راستای تحقق موارد فوق، مکلف به همکاری با شبکه «همیاران مردمی دولت» کرده است.
 
 
همچنین برای تحقق انتظارات رئیس جمهور از «شبکه همیاران مردمی دولت» در سطح شهرستان‌ها، کلیه فرمانداران موظف شدند نسبت به معرفی و انتصاب «دستیار مردمی» در هماهنگی کامل با دستیار رئیس جمهور اقدام نمایند.
 
طرح جدید رئیس جمهور در ایجاد شبکه‌ای مردمی و فعال برای کمک به دولت، در حقیقت نسخه روزآمد شبکه مشاوران جوان دولت نهم و دهم بوده و سرآغاز فصل جدیدی از ارتباطات بدنه جریان انقلابی با نظام اجرایی کشور خواهد بود.